Turgutlu’da 4 spor tesisinin açılışı yapıldı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Turgutlu’da 4 spor tesisinin açılışı yapıldı

Bu haber 23 Haziran 2022 - 21:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediyesi‘nin ilçenin İstasyonaltı, Yakuplar, Akçapınar ve Derbent mahallerinde hayata geçirdiği spor tesislerinin açılışı gerçekleştirilen törenlerle yapıldı.
İlk tören, Diyarbakır’da silahlı saldırı sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın  adının verildiği İstasyonaltı mahallesindeki spor tesisinde gerçekleştirildi.
Burdaki açılışın ardından sırasıyla Yakuplar, Derbent ve Akçapınar mahallerindeki tesislerin açılışı gerçekleştirildi.
Turgutlu halkına sporla gelişen bir gençlik sözü verdiklerini ve bu yönde çalışmalarının sürdürdüklerini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “İstasyonaltı mahallemizde Şehit Gaffar Okkan adını verdiğimiz halı ve çim saha, soyunma odası ile kafeteryası bulunan tesisimizin açılışını yaptık. Ayrıca Yakuplar, Akçapınar ve Derbent mahallelerimizde de bu tesisimizin emsali 3 sahamızın daha açılışını bugün gerçekleştireceğiz. Bu yapıtığımız çalışmada 3 milyon liralık bir bütçe harcadık. Tek hedefimiz Turgutlu’daki gençlerimizin sporla büyümesi, sağlıklı büyümesi” dedi.
Yapılan açılışlara Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaynak: Kamil TEKMEN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.