Manisa’nın Tarihi Dokusu ve Güzelliklerine Hayran Kaldılar « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Manisa’nın Tarihi Dokusu ve Güzelliklerine Hayran Kaldılar

Bu haber 23 Haziran 2022 - 21:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sultan Camii, Tıp Tarihi Müzesi, Muradiye Camii, Ağlayan Kaya ve Manisa Mevlevihanesi’ni rehberler eşliğinde gezen kardeş şehirden konuklar, şehrin tarihi güzelliklerini hayranlıkla inceledi.

‘Kültür Sınır Tanımaz’ projesi kapsamında Manisa’da bulunan kardeş şehir Kırcaali heyeti, Manisa’nın tarihi ve turistik güzelliklerini görmeye devam ediyor. Bu kapsamda heyet, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin işbirliğinde düzenlenen kültür turuna Manisa merkeziyle devam etti. Tura Sultan Camii ile başlayan Kırcaali heyeti, daha sonra Tıp Tarihi Müzesi’ni gezdi. Ardından Mimar Sinan’ın Ege Bölgesi’ndeki tek eseri olma özelliği taşıyan tarihi Muradiye Camii gezildi. Mitolojik çağdan günümüze gelen efsanevi Ağlayan Kaya turuyla devam eden gezi, Manisa Mevlevihanesi ile sürdü.

Öğle Yemeğinde Ağırlandılar

Kardeş şehir konukları, kültür turunun ardından Barış Alanı’nda onurlarına düzenlenen öğle yemeği programında ağırlandı. Programa Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Emniyet Müdür Yardımcısı Hüsnü Uz, Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Pala, AB Projeleri ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü uzmanları Kadir Emin Alpözen ve Nazike Aker Yavaş ile Manisa Balkanlar Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Altan Hafızismailoğlu da katıldı. Program, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.