Turgutlu’da Atık İlaç Toplama Kampanyası « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Turgutlu’da Atık İlaç Toplama Kampanyası

Bu haber 19 Ocak 2022 - 16:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve ÇEKOOP İlçe Temsilcisi Seval Ünlüerler arasında imzalanan protokole göre Turgutlu genelinde gönüllü 30 eczaneye atık ilaç toplama kutusu yerleştirilecek. Vatandaşlar tarafından son kullanma tarihi geçmiş ve kullanılmayan ilaçlar, bertaraf edilmek üzere Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce toplanacak. Söz konusu ilaç atıkları toplandıktan sonra lisanslı firma tarafından imha edilecek.

Turgutlu Belediyesi Meclis Üyesi ve Manisa Eczacı Odası Turgutlu Temsilcisi İhsan Tuğrul Yüksel’in, Yüksel Eczanesi’nde gerçekleşen imza törenine Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş, Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı, ÇEKOOP İlçe Temsilcisi Seval Ünlüerler katıldı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir bir çevre için Manisa Eczacı Odası ve ÇEKOOP işbirliğiyle bu önemli kampanyayı başlattık. Hemşehrilerimiz bundan sonraki süreçte evlerinde biriktirdikleri son kullanma tarihi geçmiş ve kullanmadıkları ilaçları atık ilaç kutularına bırakabilirler. Gelecek nesillerimize temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek adına vatandaşlarımızın atık ilaç konusunda duyarlı olacaklarına inanıyorum. Eczacılarımızın ve hemşehrilerimizin kampanyamıza destek vermesini bekliyorum” dedi.

Atık ilaçların imha süreçlerinin zor ve maliyetli olduğunu ifade eden Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı, “Atık ilaçların toplanması kampanyasına verdiği destekten dolayı Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve ekibine, ÇEKOOP’a teşekkür ediyoruz. Bu kampanya sayesinde atık ilaçlar artık toprağa karışmayacak, çevreye zarar vermeyecek ve doğru yöntemlerle imha edilecek. Bu kampanya geleceğimize çok önemli bir katkıdır. Bu atık ilaçlar artık Turgutlu’nun ve Manisa’nın doğasını, suyunu kirletmeyecek” ifadelerini kullandı.

Turgutlu Belediyesi Meclis Üyesi ve Manisa Eczacı Odası Turgutlu Temsilcisi İhsan Tuğrul Yüksel, “Çetin Başkanımız ve Başkan Yardımcımız Evren Erbaş, atık ilaç konusuna duyarsız kalmadılar. Bu çalışmamızın Turgutlu’muza ve Manisa’mıza hayırlı olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2022, 16:00

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.