Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlği « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlği

Bu haber 26 Kasım 2021 - 10:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı doğrultusunda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası  Mücadele Günü kapsamında Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ başkanlığında görevli kamu kurum ve kuruluşların katılımı ile  24 Kasım Çarşamba günü saat 18:00’ da ülke genelinde eş zamanlı toplantı düzenlenmiştir.
Toplantının ardından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle İlçemizde toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla 25 Kasım Perşembe Günü saat 11:30’ da Ortapark  Meydanında Turgutlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü  ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı’ nın işbirliğiyle stant açılmış olup programa İlçemiz protokolünden  Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ, Cumhuriyet Savcısı Arif Kaan KARAOĞLAN,  Belediye Başkanı Çetin AKIN, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER,  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan HASYİĞİT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Suudi ARSLAN ve diğer kamu kurum kuruluşları temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım sağlamıştır. Stant açılışında Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ günün anlam ve önemini vurgulayan konuşma yapmıştır. Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ konuşmasında ‘’ Şiddetin en yaygın biçimlerinden biri olan kadına yönelik şiddet, tüm dünyada toplumun her kesiminde görülen evrensel bir sorundur. Milli ve manevi değerlerimizle asla bağdaşmayan kadına yönelik şiddet çok yönlü ve bütüncül yaklaşım gerektirmektedir.  Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, özel sektör, medya ve vicdan sahibi herkes bu konuda kararlı bir mücadele ortaya koymak durumundadır. Son yıllarda ülkemizde kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi konusunda önemli düzenlemeler yapılmış ve alt yapı güçlendirilmiştir.’’ dedi. Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ  toplumsal farkındalık oluşturulması adına yetkililer tarafından yapılan çevremizdeki vatandaşlarımıza bilgilendirici broşür dağıtımına eşlik edip, kadına karşı şiddet konusunda ‘’ Sıfır Tolerans’’ ilkesine göre çalışmalara tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde devam edeceklerini belirterek, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Turgutlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü , Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri tarafından kurumların yaptıkları çalışmalar, başvuru mercileri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı  stant etkinliği gün boyunca devam etmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.