Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yılı Törenle Kutlandı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yılı Törenle Kutlandı

Bu haber 20 Temmuz 2020 - 15:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

banner43

Tören sunumu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından “Ayşe Tatile Çıksın” parolasıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığa kavuşması için düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatının 46. yıl dönümü Turgutlu’da düzenlenen törende kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında gerçekleşen törene Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Halim Karaer, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı mensubu gaziler katıldı.

Kıbrıs Barış Harekatını düzenleyen ve harekat sırasında hayatını kaybeden tüm şehit ve devlet büyükleri için Saygı Duruşunda bulunuldu ve tüm şehitlerin anısına çelenk bırakıldı. Törenin sunumunu gerçekleştiren Başkan Çetin Akın bir konuşma da yaptı.

Törende konuşan Başkan Akın, “Ayşe Tatile Çıktı parolasıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine özgürlük getiren Kıbrıs Barış Harekatının 46. yıl dönümünü kutluyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden başta Türk siyasetinin önemli ismi, Kıbrıs Barış Harekatının mimarı Bülent Ecevit’i olmak üzere tüm şehit, gazi ve devlet büyüklerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.