MASKİ’den Urganlı ve Yeniköy’e Altyapı Müjdesi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

MASKİ’den Urganlı ve Yeniköy’e Altyapı Müjdesi

Bu haber 17 Temmuz 2020 - 15:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

banner43

Çevik, bu mahalleleri kapsayan altyapı çalışmalarına yakın zamanda başlanacağının müjdesini verdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Turgutlu ilçesine bağlı Urganlı, Yeniköy ve Akçapınar Mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Genel Müdür Yardımcısı Çevik’e Yatırım ve İnşaat Dairesi ile Projeler Dairesinden şube müdürleri Serkan Emir ve Tutku Gökçe de eşlik etti. Ziyarette,  Meclis üyesi İlhami Dinçer, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık İşleri Sorumlusu Ramazan Hakan Ulak, MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan, eski ilçe başkanları, MHP Kadın Kolları Başkanı Sinem Yıldız Ateş, Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı Sezer Sertkaya, , mahalle muhtarı Tarık Kayabaş, çevre mahallelerden gelen muhtarlar ve vatandaşlar bulundu.

Başkan Ergün’ün selamlarını iletti

Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek, Urganlı ve Yeniköy Mahallelerinde altyapının tamamen yenilenmesini ve çalışmaların bu yönde yapılmasını istediğini belirtti.   

Kanalizasyon ve İçme Suyu hatları tamamen yenileniyor

Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, ilk olarak Urganlı mahalle kahvesinde vatandaşlara MASKİ Genel Müdürlüğünün mahallede Yeniköy mahallesini de kapsayan altyapı çalışmaları ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Çevik, “Urganlı Mahallesi’nde 31 kilometre içme suyu, 29 kilometre de kanalizasyon hattı yenilenmesi için çalışmalara başladık. Bütün kamu kurumlarından izinler alındı. 2019 yılında da muvafakatnameleri yapıldı ve kredi başvurusu gerçekleştirildi. 2020 yılının ilk ayında da kredilerimiz onaylandı. İhale hazırlıklarına başlayacağımız zaman pandemi süreci başladı. Sürecin bitimine müteakip, ihale hazırlıklarına başlandı. İnşallah en kısa zamanda Urganlı ve Yeniköy Mahallelerimizi kapsayan çalışmaya başlayacağız. Urganlı’nın komple kanalizasyon hattının yenilenmesi, içme suyu hattının sıfırdan yapılması var. Ardından da üstyapıya geçilecek ve kilit parke çalışması yapılacak. Mahalle girişindeki mevcut su deposu da yıkılacak. Ayrıca Urganlı’ya Atıksu Arıtma Tesisi kazandırmak için de çalışmalarımız sürüyor. Mahallenin yeni içme suyu deposu da Akçapınar’a yapılacak. 600 ton kapasiteli yeni içme suyu deposu da bu iş kapsamında yer alıyor. Akçapınar Mahallesi’nde kanalizasyon hattı Urganlı ve Yeniköy’ü de içine alan kanalizasyon hattına bağlanacak.” dedi.

“Vatandaşlarımızın içi rahat olsun, sıkıntılar sona erecek”

Genel Müdür Yardımcısı Çevik, “Vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamasına asla izin vermeyiz. Urganlı, Yeniköy ve Akçapınar mahallelerini kapsayan bu proje ile sıkıntıları sona erdireceğiz. Bu proje Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün bu mahallelere müjdesidir” dedi. Çevik, Yeniköy ve Akçapınar mahallelerinde de vatandaşlarla bir araya geldi, istek ve talepleri dinledi.    

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.