Kaymakam Ali Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Kaymakam Ali Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı

Bu haber 14 Temmuz 2020 - 23:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

banner43

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ” Vatan, bayrak ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin anma günü olan ” Demokrasi ve Milli Birlik Gününün” dördüncü yıldönümünü milletçe birlik, beraberlik ve gururla kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Fethullahçı Terör Örgütü tarafından tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olarak gerçekleştirilen 15 Temmuz işgal girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde, Halkımızın ve demokrasi ve hukukun yanında yer alan Devlet yetkililerimizin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin demokrasimize ve hukukuna sahip çıkışı, vatanperver güvenlik güçlerimizin şanlı direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir.    

Bu kutlu mücadelede canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin bizlere bıraktıkları en büyük miras ise, milletimizin zor zamanlarda kenetlenerek, bağımsızlığımızın ve milli birliğimizin teminatı olma bilincimizin tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olmalarıdır. Bizler de bu mirasa en iyi şekilde sahip çıkabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, içerden ve dışardan istiklalimize kastedenlere fırsat vermemeliyiz.

Şehitlerimiz sebebiyle duyduğumuz derin hüzün ile birlikte milletimizin zaferinden dolayı büyük bir gurur yaşadığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü Turgutlu’da her yıl çok yoğun katılımla kutluyorduk.  Ancak, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsü salgını nedeniyle bu yıl Tüm Turgutlulu hemşehrilerimizin büyük bir heyecanla beklediği bu özel günü bu sene kısıtlı katılımla, ancak yine büyük bir coşkuyla ve gururla kutlayacağız. 

Bütün hemşehrilerimizden isteğimiz; evlerinin camlarına ve balkonlarına bayraklarını asarak 15 Temmuz ruhununu yaşattığımızı, o gün yaşananları asla unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı tüm dünyaya göstermeleridir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün 4. yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi M. Kemal Atatürk olmak üzere, tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimize en derin saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.