Bülent Ecevit Kavşağı Yan Yollarında Hummalı Çalışma « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Bülent Ecevit Kavşağı Yan Yollarında Hummalı Çalışma

Bu haber 19 Kasım 2019 - 21:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle Salihli’de hayata geçirilen ve ölüm yolu olarak adlandırılan yolu tarihe gömen Bülent Ecevit Kavşağı yan yollarında asfaltlama çalışmaları başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmaları hızla tamamlamak ve yan yolları trafiğe açmak için hummalı çalışmasını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’ye kazandırılan ve ‘ölüm yolu’ olarak adlandırılan Garaj önü ve Dörtyol kavşağında yaşanan ölümlü kazalara ve trafik yoğunluğuna son veren Bülent Ecevit Köprülü Kavşağı’nın yan yollarında asfalt çalışmaları başladı. Meydan ve çevre düzenlemesi tamamlanan kavşaktaki yan yol asfaltlama çalışmalarının Kasım ayı sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılacağı belirtildi. Manisa Büyükşehir Belediyesinin Salihli’ye kazandırdığı en önemli yatırımlardan biri olan ve E96 İzmir-Ankara karayolu üzerine yapılan köprülü kavşağın, meydan ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlanarak yan yollarda sıcak asfalt çalışmaları başladı.

Başkan Kayda’dan Başkan Ergün’e Teşekkür

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, köprülü kavşakta gerçekleştirilen asfalt çalışmalarında incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca ile birlikte alanı inceleyen Başkan Kayda, yüklenici firma yetkilisinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Köprülü kavşağın açılmasıyla birlikte Salihli’de ölümlü kazalara ve yaşanan trafik yoğunluğuna son verdiklerini belirten Başkan Kayda, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile birlikte Salihli’mizde ilkleri başardık. Dur-geç köprülerini tarihe gömdük. Atatürk Spor Salonu’nu yaptık. Yollar dedik, prestij caddeleri dedik hepsini yaptık. Yağmur suyu sorununu hallettik. Pazaryeri, otopark dedik, yerine getirdik. Eksiğimiz köprülü kavşağımız ölüm yoluydu, burada birçok canımızı kaybettik. Bir canın değeri hiçbir şeyle ölçülmez. Ölüm yoluna yapılan üst geçitle bu yolu kullananların can ve mal güvenliğini üst seviyeye çıkararak İzmir-Ankara karayolu üzerindeki yoğun trafiğe de rahat bir nefes aldırdık” diye konuştu. Çalışmaların 15 gün içinde tamamlanarak ilçe merkezi ile sanayi sitesinin bağlantısını sağlayan yan yolların ulaşıma açılacağını söyleyen Başkan Kayda, “Çalışmalar sırasında gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı tüm sanayi esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Salihli’mize büyük yatırımları kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e tüm hemşehrilerim adına teşekkür ederim. Salihli’mize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“Hayırlı olsun”

Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin Bülent Ecevit Kavşağı yan yol asfaltlama çalışmalarını tamamlamak için seferber olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Salihli’mizi, Salihli’de yaşayan hemşehrilerimizi ve ‘ölüm yolu’ olarak adlandırılan o yolu kullanan tüm vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu önemli projemiz artık tamamlandı diyebiliriz. Ben şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, kazasız belasız bir şekilde kullanılmasını diliyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.