10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Belli Oldu « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Belli Oldu

Bu haber 08 Kasım 2019 - 23:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aramızdan ayrılışının 81. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk Turgutlu’da anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ULU Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 81. yılında Turgutlu’da anılacak. Anma programı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında saat 08.30’da başlayacak. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Turgutlu Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtına sunulacak. ATA’mızın aramızdan ayrıldığı saat olan 09.05’te siren sesi çılnacak ve 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Saygı duruşunun ardından okunacak İstiklal Marşımızla bayraklar yarıya indirilecek.

Anma Programı saat 10.30’da Halil Kale Fen Lisesi Konferans Salonunda devam edecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak programda, günün anlam ve önemini anlatan konuşma, Atatürk konulu şiirler ve kompozisyonun okunması, Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer alacağı videonun yayınlanması, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşındaki günlerini anlatan oratoryo ve marşlar yer alıyor.

Atatürk ve Silah Arkadaşları için Mevlid-i Şerif Okutulacak

Turgutlu Belediyesi tarafından 10 Kasım Pazar günü Akşam namazından sonra Pazar Camii’nde Atatürk ve silah arkadaşları için mevlid-i şerif okutulacak.

Turgutlu Belediyesi Etkinlik Merkezinde (Eski Belediye Binası) saat 20.00’de başlayacak programda ise Turgutlu Belediyesi Halk Müziği Topluluğu tarafından Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri icra edilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.