Seyyarlar ve Kaldırım İşgallerine Karşı Komisyon Kuruldu « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Seyyarlar ve Kaldırım İşgallerine Karşı Komisyon Kuruldu

Bu haber 07 Kasım 2019 - 0:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Salı günü Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, seyyarlara ve kaldırım işgallerine yönelik çalışmaların başladığını açıkladı.

Turgutlu Belediye Meclisi Çetin Akın başkanlığında Kasım ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını yapan Başkan Akın: “Değerli Meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarım, daire müdürlerimiz, mesai arkadaşlarım, kıymetli basın emekçilerimiz, muhtarlarımız ve saygıdeğer vatandaşlarımız Kasım ayı meclis toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Türk siyaset tarihinde iz bırakan, “Bizim iki gücümüz var Hak ve Halk” diyerek Türk siyasetinin izlemesi gerektiği yol haritasını ortaya çıkaran ve 5 Kasım 2006’da aramızdan ayrılan Sayın Bülen Eceviti, saygı ve özlemle anıyorum.

8 Kasım günü idrak edeceğimiz alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimizin doğumu için kutladığımız Mevlid kandilinin barış, huzur ve kardeşlik ortamının artmasına vesile olmasını dilerim. tüm insanlığın mevlid kandili mübarek olsun.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine erişmemiz için fedakarlıkla çalışan, çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, bize hayatı öğreten,  “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” diyerek Atamız tarafından ne kadar önemli ve gerekli olduğuna vurgu yapılan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlarım.

1 Kasım 1922’de saltanatı kaldırarak Türkiye Büyük Millet Meclisini tek yasal güç haline getiren, 1 Kasım 1928’de Türkçeyi daha iyi ifade edecek olan türk harf devrimini gerçekleştirerek çağdaş uygarlığa giden yolu Türk Milletine açıp Türk kültürünü evrenselliğe götürecek adımı atan, Gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine azimle yürümeye devam ettiğimiz, eşsiz komutan, büyük devlet adamı, Türk ulusunun ATA’sı, başkomutanımız, baş öğretmenimiz, Türk milletini Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı etrafında birleştirerek tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadeleyle milletimize bağımsızlığını kazandıran, 10 Kasım 1938’de kaybettiğimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında saygı, özlem ve minnetle anıyorum.”dedi.

Seyyarlar ve Kaldırım İşgallerine Karşı Komisyon Kuruldu

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın seyyarlar ve kaldırım işgallerine yönelik gerekli çalışmaların başlatıldığını belirterek: “Seyyarlar ve kaldırım işgalleriyle ilgili çalışmalarımız başladı. Kurduğumuz komisyonda polis, zabıta, vergi dairesi, ilçe tarım, esnaf odaları dahil olmak üzere ciddi bir çalışma başladı.” dedi.

Meclis Üyelerine Rozet Hediyesi

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın meclis toplantısı öncesi meclis üyelerine, Belediye Meclis Üyesi rozeti hediye etti.

Mecliste görüşülen 1. Ekim Ayı olağan meclis toplantısına ait tutanakların ve meclis kararlarının görüşülmesi, 2. Manisa Kadastro Müdürlüğünün talebi üzerine, ilçemiz Musacalı ve Dağyeniköy mahallelerinde 3402 sayılı kanuna göre yapılacak kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere, Dağyeniköy mahallesi için 1, Musacalı mahallesi için 6 bilirkişinin Kadastro kanunun 3. maddesinde belirtilen hususlara göre belediye meclisince belirlenerek onaylanması hususunun görüşülmesi, 3. Turgutlu Kent Merkezi 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planı ve plan notları dosyasının belediyemiz imar komisyonuna havalesinin görüşülmesi, 4. İlçemiz 4. mıntıka mahallesinde bulunan imar planında mezarlık alanı olarak ayrılan ve mülkiyeti Turgutlu Belediyesine ait 2062 ada 1 parsel, 2935 ada 1 parsel, 2936 ada 1 parsel, 2058 ada 1, 2, 3, 4, 5, 10, 11, 12 parseller, 2061 ada 1, 2, 3, 4, 5,6, 7, 12, 13, 15, 16, 17, 18 parsel sayılı taşınmazların belediyemize ait olduğu ve 2061 ada 14 parselde sayılı taşınmazda belediyemize ait hissenin bulunduğu taşınmazların aktif gömü yapılmak üzere planlanmış olduğu, bu sebeple söz konusu parsellerin ve hissenin Manisa Büyükşehir Belediyesi adına bedelsiz devir işlemi yapılması hususunun görüşülmesi, 5, Çepnidere mahallesi 360 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan 10 metrelik imar yolunun kamulaştırılması ve bu kapsamda iş ve işlemlerin yürütülmesi adına encümene yetki verilmesi hususunun görüşülmesi konularında tüm kararlar oy birliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.