MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi Ekipleri Göreve Hazır « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi Ekipleri Göreve Hazır

Bu haber 31 Ekim 2019 - 21:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi (MAKOM) müdahale ekiplerine olası bir afet ve acil duruma karşı teorik ve uygulamalı eğitim verildi. MAKOM yönetim toplantısı sonrasında gerçekleştirilen eğitime MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran da katılarak, afet ve acil durumlara karşı kurulan MAKOM’un göreve hazır olduğunu söyledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünün olası afet ve acil durum hallerinde etkili müdahaleyi sağlamak amacıyla kurduğu MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi (MAKOM) bünyesinde yönetim toplantısı ve ekiplere yönelik eğitim gerçekleştirildi. Programa; MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Genel Müdür Yardımcıları Gökhan Çevik, Erman Aydınyer, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri katıldı. İlk olarak, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı sekretaryasında görev yapan merkezin işleyiş, görev ve yetki dağılımına ilişkin gündem maddeleri yapılan toplantıda konuşuldu.

Başaran’dan MAKOM’a ziyaret

Toplantının ardından MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Manisa Afet Koordinasyon Merkezini (MAKOM) ziyaret etti. Buradaki çalışmalar hakkında Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz’den bilgiler alan Başaran, MAKOM ofisinde incelemelerde bulundu.

 MAKOM müdahale ekipleri görev ve sorumluluklarını öğrendi

MAKOM bünyesinde görev yapacak olan müdahale ekiplerine yönelik BESOT Konferans salonunda eğitim gerçekleştirildi. Eğitimde personellere MAKOM’un görevleri ve acil durum anında yapılacak olan çalışmalar hakkında Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz tarafından bilgiler verildi.

Uygulamalı olarak motopomp kullanımı eğitimi verildi

Eğitimin ardından müdahale ekiplerine acil durum anında su tahliyesinde yararlanacakları uygulamalı motopomp kullanım eğitimi verildi. Manisa il genelinden gelen müdahale ekiplerine motopomp ve tabletleri teslim edildi.

“Afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmalıyız”

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, yaptığı açıklamada, “En büyük dileğimiz afetlerin yaşanmamasıdır, ancak bu olasılık her an mevcut ve bu tür durumlara karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor. İdaremiz bünyesinde kurduğumuz MAKOM birimi ile 17 ilçemizde tedbirlerimizi alarak personelimizi müdahale ve iletişim konularında bilinçlendiriyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz yönetim toplantısı ve ardından yapılan eğitimler ile de personelimizi afet ve acil durumlara karşı hazır duruma getiriyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.