Büyükşehir’in Minikleri ve Gençleri Kızılay Konusunda Bilinçlendi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Büyükşehir’in Minikleri ve Gençleri Kızılay Konusunda Bilinçlendi

Bu haber 30 Ekim 2019 - 21:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri (ÇKSM) minikleri ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinde (MABEM) öğrenim gören öğrenciler, Kızılay Haftası olması nedeniyle düzenlenen etkinlikte, Kızılay’ın önemini kavrama şansı yakaladı. Kızılay yetkilileri, miniklere ve öğrencilere Kızılay’ın önemini anlattı ve afet durumlarında yapılması gerekenleri öğretti.

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası olması nedeniyle, Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi’nde Türk Kızılayı anlatıldı. Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri minikleri ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri (MABEM) öğrencilerine Kızılay çalışanları ve gönüllüleri tarafından Kızılay tanıtıldı. İlk olarak Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri miniklerini ağırlayan Türk Kızılayı Manisa Şubesi yetkilileri, Kızılay’ın görevlerini, yetki alanlarını ve önemini anlattı. Kızılay yetkililerini ilgiyle dinleyen minikler, merak ettiklerini sorma fırsatı da buldu. Etkinlik sonunda miniklere matara ve boyama kitabı hediye edildi.

MABEM’liler Artık Daha Bilinçli

Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri öğrencilerinden sonra MABEM’li öğrenciler, Atatürk Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda ağırlandı. Kızılay çalışanları, Kızılay’ın görevlerini, yetki alanlarını ve önemini anlatarak, kan bağışı ve kök hücre bağışı ile afet yönetimi gibi konularda seminer verdi. Programın devamında Atatürk Gençlik Merkezi bahçesinde uygulamalı çadır kurma eğitimi de verildi. Kızılay yetkililerini ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten ve verilen eğitim nedeniyle teşekkür eden Atatürk Gençlik Merkezi Sorumlusu Ahmet Kaplan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde çocukların ve gençlerin eğitimlerine önem verdiklerini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.