Belediye Başkanımız Çetin Akın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Belediye Başkanımız Çetin Akın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bu haber 28 Ekim 2019 - 21:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanımız Çetin Akın 96. yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir mesaj yayınladı. Başkanımız Çetin Akın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyanın en güçlü devletlerine karşı başlattığı bağımsızlık mücadelemiz, milletimizin canıyla, kanıyla yazılan bir destana dönüşmüştür. Vatan evlatlarının canıyla yazılan bu tarih Türk Milleti’nin bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini bunun için gerekirse canını hiç çekinmeden vereceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu tarihi bağımsızlık mücadelemizden sonra kurulan Cumhuriyetimiz, hür yaşamanın, kardeşliğin, eşitliğin, özgürlüğün güvencesidir.  Büyük fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir coşkuyla birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla kutlayacağız.

İzinde yürüdüğümüz, “Benim en büyük eserim Cumhuriyet’tir” diyen ATA’mızın en büyük eserine sahip çıkmak tüm Cumhuriyet Çocuklarının asli görevidir. Bu aziz milletin Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağına olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ve yaşatılmasında canını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılını ve Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.