Vali Ahmet Deniz Klimasan’ın 50.Yıl Kutlama ve Açılış Törenine Katıldı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Vali Ahmet Deniz Klimasan’ın 50.Yıl Kutlama ve Açılış Törenine Katıldı

Bu haber 26 Ekim 2019 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Valisi Ahmet Deniz Organize Sanayi Bölgesinde soğutucu ürünler üzerine faaliyet gösteren Klimasan fabrikasının kuruluşunun 50. Yıl Kutlaması ve hizmete girecek yeni ek tesisin açılış törenine katıldı.

Tören’e Vali Ahmet Deniz, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Klimasan Yönetim Kurulu Başkanı Marcelo Lima, Klimasan Yönetim Kurulu Üyeleri, İşadamları ve  ilgililer katıldı.

Klimasan Yönetim Kurulu Başkanı Marcelo Lima daha önce 9000 metrekare bir yatırım yaptıklarını ifade etti. “Buranın inşaatının onayını birkaç yıl önce verdik. Rusya ve Hindistan’dan sonra Klimasan’da gelişmeye devam ediyoruz” ifadelerini kaydeden Lima, Asya’daki önemli yatırım merkezlerinden birinin de burası olduğunu söyledi ve Türkiye’de yatırım yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra Klimasan Ticari Üst Yönetici Erim Şenocak ve Klimasan Operasyonlar Üst Direktörü Barış Karaadak, kurulduğu günden bu güne Klimasan’ın geldiği nokta ve yapılan çalışmaları anlatan konuşma yaptılar. İşitme engelli bireylerden oluşan Halk Oyunları ekibince folklor gösterisi yapıldı.

Manisa Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek altyapı ve imkanları ile Manisa OSB’nin Türkiye’de örnek olduğunu belirterek “ 50 Bin’i aşan çalışan sayımız, 8 Milyar 405 Milyon Amerikan Doları ticaret hacmi ile Manisa OSB tüm dünyanın tercih edilen yatırım noktalarından biri olarak beyaz eşya ve otomotiv sanayiinde uluslararası tanınmışlığı kanıtlamıştır” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yakın zamanda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla iki tesisin açıldığını, akabinde de Sanayi ve Teknoloji Bakanının katılımıyla bir fabrikanın açılışının yapıldığını hatırlatan Vali Ahmet Deniz Klimasan’ın 50. Yılını kutladı ve ek fabrikasının açılışını yapmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti.

Vali Deniz “Bu yatırımlar bir kez daha gösteriyor ki Manisa’mız coğrafi konumu, pazara yakınlığı, lojistik avantajları ve yüksek teknolojiye yatkın üretim kültürüyle yatırımcılar açısından çok önemli bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu vesile ile Manisa’nın Avrupa’nın en iyi ve en uygun yatırım kenti seçilmesinde emeği ve katkısı olan organize sanayi bölgesinin kuruluşundan bugüne görev alan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İhracat ve istihdama katkıda bulunan her girişim bizim için önemlidir

İnci Akünün açılışında Japon büyükelçinin “Biz dünyanın bir çok yerinde yatırım yapıyoruz, ama rahatlıkla yatırım yaptığımız geleceğe umutla baktığımız ve yatırımları geliştirmeyi düşündüğümüz illerin başında Manisa geliyor” sözlerini hatırlatan Vali Ahmet Deniz “Türkiye’nin üretimine, ihracatına ve istihdamına katkıda bulunan her fabrika ve her girişim bizim için son derece önemli ve kıymetlidir. Her fabrika, yeni üretim, artı katma değer, ilave istihdam ve fazladan ihracat anlamına gelmektedir. Türkiye için üreten, katma değer oluşturan ve istihdam sağlayan her firmamız, Türkiye’nin yeni büyüme hikâyesinin gerçek kahramanlarıdır.

Bunu yaparken risk alan, vergi ödeyen, alın teri döken girişimcilerimiz her türlü takdiri ve övgüyü fazlasıyla hak ediyor. Klimasan fabrikası gibi, tüm gücünü üretime veren ve katma değeri arttırmaya çalışan firmalarımızı yürekten kutluyorum.

Kalkınmanın en önemli koşulu üretim

Kalkınmanın ve gelişmenin en önemli koşulu üretim olduğunu vurgulayan Vali Ahmet Deniz “ Türkiye’nin üretim ve üretimden gelen katma değer ile büyüyüp hedeflerine ulaşacağına canı gönülden inanıyoruz. Bunun için Devletimizin bütün birimleri sanayicinin her anlamda yanında yer almaya, onları desteklemeye, önlerindeki engelleri kaldırmaya gayret etmektedir.

Manisa Organize Sanayi Bölgesinde 1700 çalışanıyla en yüksek istihdam yaratan firmalardan olan ve Türkiye’nin en büyük 350 Sanayi şirketi arasında yer alan Klimasan Firması, açılışını yapacağımız ilave fabrikası ile üretim, istihdam ve ihracatta önemli artışlar sağlayacaktır.

Ayrıca Brezilya ve Türkiye’nin dostluk temellerinin bir göstergesi olan Metalfrio Klimasan fabrikası, iki ülkenin ticari ilişkilerinin gelişimi açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Bu güzel ve anlamlı yatırımları dolayısıyla Başta Yönetim Kurulu Başkanı Marcelo Lima Klimasan’ın tüm iştirakçilerine teşekkür ediyor, fabrikanın kuruluşunun 50. Yılını yürekten kutluyor, yeni tesisin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN