Yeşil Alanlarda Kış Öncesi Özenli Bakım « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Yeşil Alanlarda Kış Öncesi Özenli Bakım

Bu haber 25 Ekim 2019 - 21:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı bir yandan kente  yeni yeşil alanlar kazandırırken, bir yandan da mevcut yeşil alanların  rutin bakımını yapıyor. Bu kapsamda daire başkanlığına bağlı ekipler, kış öncesi sorumluluk bölgesinde bulunan yeşil alanlarda çim ara ekimi ve bitkilendirme faaliyetlerini hızlandırdı.

İl genelinde gerçekleştirdiği peyzaj uygulamalarıyla Manisalılara dört mevsim yeşilin güzelliğini yaşatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk bölgesinde bulunan yeşil alanları kış öncesi bakıma aldı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ulvi Kaynak, “Saat kulesi, Ulupark ve Fatih Parkı başta olmak üzere yeşil alanlarımızda kışa hazırlık bakımları, bitkilendirme çalışmaları ve çim ara ekimleri yapılmaktadır. Çim ara ekimlerimiz ile birlikte çim alanlarımız ve parklarımızın kış sezonuna daha sağlıklı ve yeşil bir görünümle girmesi hedeflenmekte olup, devam eden sezonlar içerisinde çim ara ekimleri periyodik olarak devam edecektir” dedi.

Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi

Sonbahar dönemi çim ekim alanları hakkında da bilgiler veren Kaynak, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün önderliğinde, kente yeni yeşil alan ve sosyal donatılar kazandırmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda saat kulesinin bulunduğu alana 25 bin metrekare çim ekimi ve gübreleme, Fatih Parkı’na 11 bin metrekare alan çim ekimi ve bitkilendirme, Ulupark’a 6 bin metrekare alan çim ekimi ve bitkilendirme yapıldı. Öte yandan Şehir Hastanesi Kavşağı bitkilendirme ve çim ara ekim, Sümerpark Spor Kompleksi çim ara ekimi, Mehmet Akif Ersoy Bulvarı çim ara ekimi, Tarzan Bulvarı çim ara ekimi, Sultan Cami Kavşağı çim ekimi işlemlerinde sona gelindi. Bu alanlarla beraber toplamda 100 bin metrekare alanı bulan çim ekimi yapılması planlanmaktadır” ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.