Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplanıyor « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplanıyor

Bu haber 22 Ekim 2019 - 23:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Kent Konseyi’nin alt meclisi olan Kadın Meclisi Çarşamba Günü saat 14.00’te Eski Belediye Binasında ilk genel kurulunu yapacak.

Turgutlu Kent Konseyinin alt meclisi olan Kadın Meclisi ilk seçimli genel kurul toplantısını Çarşamba günü gerçekleştirecek. Kamu kurum ve kuruluşlarından, derneklerden, esnaf odalarından ve halkın her kesiminden kadının katılacağı toplantıda kadın meclisi başkanı ve yürütme kurulu üyeleri seçilecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Kent konseyi bizim çok önem verdiğimiz, vatandaşlarımızın bize istek ve önerileri iletebildiği çok önemli bir platform. Kent konseyinin alt meclisi olan Kadın Meclisi Turgutlu tarihinde ilk kez kurulmuş olacak. Kadınlarımızın, din, dil, ırk, sınıf, eğitim, kültür ve düşünce farkı gözetmeksizin her katmandan kadını temsil edecek, kadının özgür, demokratik ve doğrudan yönetime katılımını sağlayacak, kadınların toplumsal yaşamda söz sahibi olmasını ve kent yaşamına dair fikirlerini paylaşabileceği çok özel bir meclis olacak. Kadınlarımız için, kent konseyimiz için, Turgutlumuz için hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Fehmi Gülen: “Kent konseyi genel kurulumuzu yaptıktan sonra oluşan yürütme kurulunda kadın meclisi kurulması kararını almıştık. Kadın meclisi ile alakalı olarak tüzük çalışmamızı tamamladık. Yapacağımız seçimli genel kurul ile ilk kez Turgutlu’da kadın meclisini kuracağız. Kadınların gözünden Turgutlu’yu görmek, onların fikirlerini almak, Turgutlu’ya kadın elinin değmesini sağlamak için attığımız çok önemli bir adımdır kadın meclisi.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.