MASKİ’nin Yunusemre’deki Hizmet ve Yatırımları Masaya Yatırıldı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

MASKİ’nin Yunusemre’deki Hizmet ve Yatırımları Masaya Yatırıldı

Bu haber 10 Ekim 2019 - 21:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Yunusemre ilçesinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenledi. Muhtarların talep ve isteklerinin dinlendiği görüşmede, MASKİ’nin ilçede yürüttüğü hizmet ve çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Yunusemreli muhtarlar ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Genel Müdür Yardımcıları Erman Aydınyer ve Gökhan Çevik, İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak ve Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz katıldı. Soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda sırasıyla muhtarlar dinlendi, talepleri ilgili dairelerce not alındı ve hizmetlerle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Kaçak su ve kanalizasyonun yanlış kullanımı konularına da değinildi

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Yunusemreli muhtarlarla görüşmesinde özellikle iki konuya değindi. Kanalizasyonlara yabancı maddelerin atılmaması konusunda muhtarları vatandaşları bilgilendirmeye teşvik eden Genel Müdür Başaran, kaçak su kullanımının aciliyetle bildirilerek önlenmesiyle ilgili de hatırlatmalar yaptı. Başaran, “Sizler, mahalle sakinlerinin gözü, kulağısınız. Mahallenizde yaşanan sıkıntıları bize ne kadar kısa sürede ulaştırırsanız, biz de o kadar çabuk müdahalede bulunuruz. Aslında hepimiz vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Tek bir bütünün, farklı kollarıyız sadece. İçme suyu ve kanalizasyon ekiplerimiz de aynı şekilde sorunlara müdahale etmek için gece gündüz demeden çalışıyor. Sizler de mahallelerinizde bu duruma şahit oluyorsunuz. Ekiplerimize özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Barbaros Mahallesi’nden teşekkür

Barbaros Mahalle Muhtarı Siyami Alak, mahallelerinde yürütülen kanalizasyon çalışmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Mahallemizdeki kanal hatları detaylı bir şekilde çok uzun zamandan beri temizlenmemişti. Bizim 20 yıllık sıkıntımızı çözdüğü için MASKİ’ye ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Eskiden yağmur yağdığında 15-20 olan şikayet sayısı şimdi 3’e kadar düştü. Sorun büyümeden müdahale edildiğinde çok daha etkili ve başarılı olunduğunu görüyoruz. Bu hizmetlerinden ötürü Allah hepsinden razı olsun”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.