Güneş’in Büyük Sorununa Çözüm Olacak Çalışma Başladı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Güneş’in Büyük Sorununa Çözüm Olacak Çalışma Başladı

Bu haber 29 Eylül 2019 - 19:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesi Güneş Mahallesi’nde yağışlı havalarda meydana gelen taşkın manzaralarını ortadan kaldırmak amacıyla yaklaşık bir kilometrelik yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarına başladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesinde ihtiyaç duyulan hizmetleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda MASKİ ekipleri, Salihli ilçesine bağlı Güneş Mahallesi’nde de çalışmalarına başladılar. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen iş kapsamında mahalleye yaklaşık bir kilometre uzunluğunda ana yağmursuyu hattı döşeniyor. Çalışma tamamlandığında, özellikle kış aylarında meydana gelen aşırı yağışlarda cadde ve sokaklardaki taşkın manzaralarına son verilecek.

“Mahallelinin yüzlerinde güller açıyor” 

Güneş Mahalle Muhtarı Bayram Ali Ergin, “Şuan yapılan çalışmayla mahallemizin en büyük problemi çözülüyor. Yağmur yağdığında atıksu taşmaları oluyordu ve bundan dolayı çok sıkıntı çekiyorduk. Şimdi mahalle sakinlerimizin yüzlerinde resmen güller açıyor.  Çalışmanın başlamasından dolayı çok memnunuz. Allah emeği geçen herkesten tek tek razı olsun. Çok büyük bir sıkıntımız çözüme kavuşacak inşallah. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.