Azerbaycan Devlet Su İdaresinden MASKİ’ye Ziyaret « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Azerbaycan Devlet Su İdaresinden MASKİ’ye Ziyaret

Bu haber 22 Eylül 2019 - 18:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Azerbaycan Devlet Su İdaresi Azer Su kurumundan Teknolojik Prosesler Daire Başkanı ve Baş Teknoloji Uzmanı Cemil Babayev ile ekibini makamında ağırladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran’ı, Azerbaycan Devlet Su İdaresi Azer Su kurumundan Teknolojik Prosesler Daire Başkanı ve Baş Teknoloji Uzmanı Cemil Babayev ile teknik ekibi ziyaret etti. Ziyarette İçme Suyu Daire Başkanı Bircan kaynak ve teknik personeli de yer aldı. Başaran’ın makamında gerçekleşen görüşmede, Azerbaycan heyetine sıvı klor ilavesi yerine sofra tuzundan elde edilen hipoklorit ve ozon sistemi hakkında bilgilendirmede bulunuldu. MASKİ’nin yürüttüğü çalışmalar hakkında da bilgi veren Başaran, kendilerini ziyaret eden Azerbaycan heyetine teşekkür etti. Azerbaycan Devlet Su İdaresi Azer Su kurumundan Teknolojik Prosesler Daire Başkanı ve Baş Teknoloji Uzmanı Cemil Babayev de kendilerini ağırlayan Genel Müdür Başaran’a teşekkür ederek, MASKİ’nin uygulamalarını örnek alacaklarını belirtti.

“Öncü kurumlardan biriyiz”

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, “Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, kurumumuz bünyesinde uyguluyoruz. Bu alanda öncü kurumların başında geliyoruz. Bu durum da gerek yurtiçi gerekse de yurt dışındaki kurumların ilgisini çekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün önderliğinde hayata geçirdiğimiz çalışmalarımız tüm dünyaya örnek oluyor. Azerbaycan Devlet Su İdaresi Azer Su kurumu, uygulamalarımız hakkında bilgi almak için bizleri ziyaret etti. Azerbaycan’dan gelen heyete içme suyu noktasında yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunduk. Yaptığımız görüşmenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.