Sinirli Mahallesi Kışa Hazır « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Sinirli Mahallesi Kışa Hazır

Bu haber 14 Eylül 2019 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Sinirli Mahallesinde başladığı dere temizlik çalışması ile dere yatağı içerisinde koruge boru döşeme işini tamamladı. Hayata geçirilen çalışma ile hem taşkın riski ortadan kalktı hem de yol geçişi güvenli hale getirildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, taşkın sıkıntılarını ortadan kaldırmak için il genelinde yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, Turgutlu ilçesine bağlı Sinirli Mahallesinde de önemli bir çalışma hayata geçirildi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından mahallede ilk olarak dere temizlik çalışması yapıldı. Ardından dere yatağında yol geçişini güvenli hale getirmek ve yolun genişlemesini sağlamak için koruge boru döşeme işi de gerçekleştirildi. Yapılan çalışma ile yağışlı havalar öncesinde mahalle sakinleri rahat bir nefes aldı.

“MASKİ mahallemizdeki sıkıntıyı kısa sürede çözdü”

Mahalle Muhtarı Metin Coşkun, “Çalışmadan memnunuz. Hem taşkın sıkıntısı yaşıyorduk hem de yol geçişi zamanla daralmıştı. MASKİ mahallemizdeki sıkıntıyı kısa sürede çözdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den Allah razı olsun. Kendisine çok teşekkür ediyor ve selamlarımızı iletiyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.