Büyükşehir Zabıta’dan Kula Açıklaması « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Büyükşehir Zabıta’dan Kula Açıklaması

Bu haber 14 Eylül 2019 - 13:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Kula ilçesinde kaldırım işgali yapan esnaf ile zabıta personeli arasında meydana gelen ve kamuyu temsil eden görevlilerin de taraflı açıklaması dolayısıyla kamuoyunda farklı yorumlar oluşmasına sebep olabilecek olayın perde arkası ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, kamu kurumunu temsil eden makamları işgal eden kişilerin zabıta ve belediyelerin hangi kanun ve mevzuatlarla hareket ettiğini iyi bilmesi gerektiğine dikkat çekildi, sıfır işgaliye uygulamasının başta engelli, hamile, yaşlı ve çocuklular olmak üzere vatandaşların lehine bir uygulama olduğunun altı çizildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Kula ilçesi Yunus Emre Caddesi üzerinde kaldırım işgali yapan esnaflarla yaşanan olayın perde arkasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı çalışan personelleri 17 ilçemizde yaya kaldırımlarını vatandaşlarımızın, hamile bayanların, yaşlılarımızın, çocuklar ve evlatlarımızın özellikle engelli kardeşlerimizin daha rahat kullanmaları ve mağduriyet yaşamamaları için hassasiyetle çalışmalarını yapmaktadır. Bu çalışmalarımızda bize karşı fiili ve sözlü saldırılara boyun eğmeden özveri ile kanun, yönetmelik ve mevzuatlar dahilinde çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğiz” denildi.

“Görevimizi yapmaya devam edeceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediyesi zabıtasının her zaman esnafın yanında olmaya devam edeceğinin vurgulandığı açıklamada, “Bizler Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı çalışanları olarak daima esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kuralları olan hayat yaşıyoruz. Kamu personeli olarak görevini özveri ile yapmaya çalışan personelimize görevleri esnasında üzücü olaylar yaşamaktadır. Bu olaylar görevimizi yapmamız için hiçbir zaman engel teşkil etmemektedir. Vatandaşlarımız ve özellikle engelli kardeşlerimizin yaya kaldırımını daha rahat kullanmak için çalışma yapmak görevlerinin arasındadır” ifadeleri kullanıldı.

“Bu tür mesajlar art niyetlilere fırsat oluşturuyor”

Kamu kurumunu temsil eden makamları işgal eden kişilerin belediye ve zabıtanın hangi kanun ve mevzuatlar çerçevesinde hareket ettiğini iyi bilmesi gerektiğine de atıfta bulunulan açıklama şöyle noktalandı: “Olay esnasında orada bulunan basın çalışanının esnafla ikili ilişkisinden yola çıkarak yanlı ve kamuoyunu yanlış yönlendirecek şekilde olayı haberleştirmesinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz. Öte yandan kamuyu temsil eden kişilerin yapmış olduğumuz görevlerle ilgili mevzuat ve kurallara hakim olması gerektiğini de özellikle vurgulamak istiyoruz. Görevi esnasında vatandaşlarımızın hakkını savunmak için darp edilen personelimiz de darp raporu alarak hukuki girişimleri başlatmıştır. İlgili kamuyu temsil eden kişilerin sosyal medya yoluyla yapmış olduğu açıklamalar ve vermiş olduğu mesajların, görev yapan tüm zabıta teşkilatına art niyet besleyenlere fırsat oluşturduğu da kaçınılmazdır. Yaşanan gelişmelerin hukuki boyutunun yanında yaşananların takdirini Manisa ve Kula kamuoyuna bırakıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.