Çetin Akın’a Dernek Başkanlarından Teşekkür « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Çetin Akın’a Dernek Başkanlarından Teşekkür

Bu haber 12 Eylül 2019 - 12:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 30 Ağustos 8 Eylül tarihleri arasında Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri etkinleri kapsamında gerçekleşen hemşehri gecelerinin düzenlemesinde emeği geçen dernek başkanları ile bir araya geldi. Dernek başkanları Başkan Akın’a desteklerinden dolayı teşekkür ederken, Başkan Akın’da dernek başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini sundu.  Bir konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın “Turgutlu çok güzel dolu dolu bir on gün geçirdi. Son derece kusursuz bir etkinlik geçirdik. Bir olduğumuz birlikte olduğumuzda neler yapabileceğimizi gösterdik” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri etkinleri kapsamında  gerçekleşen hemşehri gecelerinin düzenlemesinde emeği geçen dernek başkanları ile bir araya geldi. Prorgama Başkan Akın’ın sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Makedonya Göçmenleri Dernek Başkanı Ercan Özduman, Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünal Kağba, Karadenizliler Dernek Başkanı İbrahim Uzun, Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Rahim Saraç, Yörük Türkmen Derneği Başkan Ayşe Demir ve Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muharrem Baysak, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, daire müdürleri ile derneklerin yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kahvaltıda dernek başkanları adına bir konuşma yapan Muharrem Baysak “Belediye Başkanımız Çetin Akın’a yaklaşık 20 yıl sonra böyle güzel bir Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri düzenlediği için çok teşekkür ediyoruz. Bizleri de bir personeliniz olarak görmenizi istiyoruz. Bundan sonra yapacak olduğunu etkinliklerde bizlerde elimizi taşımızın alltına koymak istiyoruz. Sizlerinde destekleriyle Turgutlu’muzda el birliğiyle sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Tüm dernek başkanlarım adına bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

‘Birlikte Olduğumuzda Neler Yapabileceğimizi Gösterdik’

Kahvaltı programında bir konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın  “Turgutlu’muzda uzun yıllar sonra konsepti değiştirerek bir Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliği düzenledik. Hemşehri geceleri hepimizin ortak bir fikriydi. Bu gecelerde de amacımız farklı kültürlerimizi tanıtarak ortak paydada buluşmak ve birbirimizi daha ciddi anlamda tanımaktı. Bunda da başarılı olduk. Kusursuz bir etkinlik programı geçirdik. Bir olduğumuzda birlikte olduğumuzda neler yapabileceğimizi gösterdik. Tanıtım fuarımızda sıcak satışa izin vermedik. Çünkü küçük esnafımızı düşünmek zorundayız. Esnafımız zaten zor günler geçiriyor. Orada öyle bir karar almıştık. Gerek sahadaki çalışmalarda, gerekse gerçekleştirmiş olduğumuz konser ve etkinliklerde vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. Bizim derdimiz bu kültürlerimizi yaşatmak. Geçmişimize sahip çıkmaktı. Geçmişimize sahip çıkamazsak yok olup gideriz. Bu 5 yıl içerisinde kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkacağız. Ayrıca  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 970 metre uzunluğunda Türk ve Atatürk Bayrağı ile kortej eşliğinde yürüdük. CHP Genel Merkezimizde yaptığımız etkinlikleri çok beğendi ve takdir etti. Önümüzde 29 Ekim var 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında da çeştli etkinliklerimiz olacak. Çünkü bunların sözünü  seçim meydanlarında ve  sahalarda verdim. Özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını unutturmaya çalışanlara inat maddi manevi bu konuda elimizi taşın altına koyacağız. 6 Ekim tarihinde yağlı pehlivan güreşlerimiz olacak. Vatandaşlarımız sosyal anlamda güzel günler sunacağız ve bu etkinliklerin hepsini yapacağız. Ondan sonra projelerimizi hayata geçirmeye başlayacağız. Atıcılar Derneğinde bir sözüm vardı. Atış poligonu ile ilgili. Arkadaşlarımız çalışmalara başladı. Sokak hayvanlarımız adına bir projemiz var. Doğal yaşam alanı tarzı bir çalışma içerisindeyiz. Zamanla bu projelerimizi hayata geçireceğiz. Sizlerin varlığı bana güç veriyor. Her zaman kapım açık. Samimiyet olduğu sürece başımın üstünde yeriniz var. Bizleri ağırladığınız ve misafir ettiğiniz için bende sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.