Cengiz Ergün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Bir Araya Geldi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Cengiz Ergün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Bir Araya Geldi

Bu haber 12 Eylül 2019 - 12:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Beştepe’de düzenlediği toplantıya katıldı. Düzenlenen toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde elde ettikleri başarıdan dolayı belediye başkanlarını tebrik etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığının önemli bir sorumluluk olduğunun da altını çizen Erdoğan, “Belediye Başkanlığından gelmiş bir siyasetçi olarak sizleri en iyi anlayacak kişi olduğumu düşünüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde,  büyükşehir belediye başkanlarını kabul etti.  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de katıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde elde ettikleri başarıdan dolayı belediye başkanlarını tebrik etti. Büyükşehir Belediye Başkanlarına hitap eden Erdoğan, hizmet için parti ayrımı gözetmeksizin birlikte çalışma mesajları vererek, “Artık şehrinizdeki herkesin belediye başkanı olarak görev yapacağınıza inanıyorum. Seçildiğiniz gün itibariyle size oy versin, vermesin herkese aynı yaklaşımda bulunacağınıza inanıyoruz. Bizler de sizlere aynı samimiyet ve hüsnü niyetle yaklaşıyoruz. Tüm Bakanlarımız taleplerinizle ilgili değerlendirme yapmak üzere bizimle beraber. İlgili politika kurulu üyelerimiz de buradadır” dedi.

“Büyük bir sorumluluk üstleniyorsunuz”

Ülke nüfusunun yaklaşık 4’te 3’ünün 30 büyükşehirlerde yaşadığını sözlerine ekleyen Erdoğan, “Sizler de Büyükşehirlerimizin yönetimini üstlenmiş belediye başkanları olarak gerçekten büyük bir sorumluluğun altına girmiş bulunuyorsunuz. Belediye Başkanlığından gelmiş bir siyasetçi olarak sizleri en iyi anlayacak kişi olduğumu düşünüyorum. 1994 yılında kazandığım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ömür boyunca unutamayacağım bir onurlu görev olarak baktım” şeklinde konuştu.

“Belediyelerin sorunlarını giderebiliriz”

Neredeyse tüm belediyelerin mali sıkıntı yaşadığını dile getiren Erdoğan, “Tüm belediye başkanlarımızın tespitleri sonucunda bu sorunları giderebiliriz. Kanun değişikliği gereken konuları Mecliste, kararname gereken konuları Cumhurbaşkanlığında, diğer idari düzenlemeleri ilgili kurumlarımızda çalışabiliriz. Önemli olan bu sürece tüm belediye başkanlarımızın ve partilerinin samimi destek vermeleridir. Göstereceğimiz ortak çaba milletimize umut verecek. Toplantımızın, hedeflediğimiz bu demokratik uzlaşmanın ilk adımı olmasını diliyorum” dedi.

Başarılar Diledi

Büyükşehir Belediye Başkanlarına başarı dileklerinde bulunarak konuşmasına son veren Erdoğan, “Şehirlerinize ve oralarda yaşayanlara hizmet için yapacağınız tüm hayırlı çalışmalarda yanınızda olacağımı tekrar tekrar ifade ediyorum. Bu anlayışla yürüteceğiniz görevlere sizlere Mevla’dan başarı diliyor, teşrifleriniz için her birinize teşekkürlerimiz sunuyorum” dedi. Erdoğan’ın konuşmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanlarının görüşlerini dinledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.