Büyükşehir Uyardı; “Başkanımızın adını kullanan dolandırıcılara dikkat edin” « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Büyükşehir Uyardı; “Başkanımızın adını kullanan dolandırıcılara dikkat edin”

Bu haber 12 Eylül 2019 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün adını kullanarak “Okullara yardım yapılacağı” bahanesiyle işadamlarının arandığı ve dolandırılmaya çalışıldığı yönündeki duyumlar üzerine açıklama yayınlayarak, vatandaşlardan bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları ve emniyete bilgi vermelerini vurguladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin de başlamasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün adını kullanarak, bazı işadamlarımızın telefonla aranarak, okullara yardım yapılacağı ve para istendiği duyumları belediyemize ulaşmaktadır. Büyükşehir Belediyemiz ve Başkanımız Cengiz Ergün, hiçbir zaman ve hiçbir şekilde böyle bir talepte bulunmamıştır ve bulunmayacaktır. 05550414387 numaralı telefondan işadamlarımızı arayarak, Büyükşehir Belediye Başkanımızın sekreteri olduğunu ve başkanımıza bağladığını ifade eden telefon numarasının da belediyemizle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını ve şüpheli her durumu emniyet yetkililerimizle paylaşmalarını önemle rica ederiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.