Turgutlu’da Şenlikler Erzurum ve Karadeniz Kültürleri Gecesi ile Devam Edecek « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Turgutlu’da Şenlikler Erzurum ve Karadeniz Kültürleri Gecesi ile Devam Edecek

Bu haber 05 Eylül 2019 - 12:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Şenlikler kapsamında 5 Eylül Perşembe günü ilk olarak saat 14.00’da Eski Belediye Binası bahçesinde yazar ve şairler Seval Arslan, Nesrin Z. İnankul ve Mazhar Alphan okurları ile buluşacak. Ardından saat 19.00’da Eski Belediye Binasında Mehmet Gökyayla ve Rabia Akgüvenç ‘Yangın Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarla Turgutlu Tarihi’ isimli bir söyleşi gerçekleştirilecek. Gecenin sonunda ise Erzurum ve Karadeniz Kültür Gecesi ile Turgutlulular güzel bir gece yaşayacak.

Turgutlu, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerini dolu dolu kutlanmaya devam ediyor. 5 Eylül Perşembe günü ilk olarak saat 14.00’da Eski Belediye Binası bahçesinde yazar ve şairler Seval Arslan, Nesrin Z. İnankul ve Mazhar Alphan okurları ile buluşacak. Ardından saat 19.00’da Eski Belediye Binasında Mehmet Gökyayla ve Rabia Akgüvenç ‘Yangın Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarla Turgutlu Tarihi’ isimli bir söyleşi gerçekleştirecek. Gecenin sonu ise her akşam olduğu gibi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda Erzurum ve Karadeniz Kültür Gecesi ile sonlanacak. Burada saat 21.00’da başlayacak olan gecede TRT ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Harun Atmaca, Erzurum Bayan Bar Ekibi, Karadenizin Sesi İhsan Aydın, Osman Bayram ve Horon ekibi sahne alacak. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Karadenizliler Derneği ve Erzurumlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin de katkıları ile düzenlenecek olan geceye tüm Turgutlu halkını davet ettiğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.