Turgutlu’dan Gediz’e Artık Pis Su Akmıyor « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Turgutlu’dan Gediz’e Artık Pis Su Akmıyor

Bu haber 29 Ağustos 2019 - 16:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunarak, çalışanlar ile bir araya geldi. Çevik, tesiste günde 19 bin metreküp atıksuyun arıtıldığını belirtti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü atıksu arıtma tesislerinin çalışmalarını yakından takip ediyor. Bu kapsamda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisi’nde personel ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. İl genelindeki tesisleri belirli periyotlarla ziyaret ettiklerini belirten Çevik, tesisin günde 19 bin metreküp atıksu arıttığını ifade etti. Atıksu arıtım süreçlerinin gerçekleştiği ünitelerin incelenmesinin ardından çalışanlarla toplantı yapan Çevik, ilçede atıksu kaynaklı çevre kirliliği yaşanmaması adına büyük bir özveri ile çalışan personele teşekkür etti.

Personelimiz büyük bir özveri ile çalışıyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, daha temiz bir Manisa için çalıştıklarını belirterek, “Turgutlu ilçemize 46 milyon TL yatırım yaparak vatandaşlarımızı evsel nitelik atıksu kirliliğinden kurtardık. Tesislerimizin verimli çalışması ve Gediz nehrinin temizlenmesi noktasında elimizdeki tüm imkanları kullanıyoruz. Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanılabilir bir Manisa bırakmak adına gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.