Belediye Personelinin Bulduğu Çantadan Servet Çıktı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Belediye Personelinin Bulduğu Çantadan Servet Çıktı

Bu haber 15 Ağustos 2019 - 14:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Durmuş Uğur, sulama yaptığı Ergenekon Mahallesindeki Osmangazi Parkı’nda bulduğu ve içinde yaklaşık 2 milyon değerinde para, dolar, euro ve çek bulunan çantayı zabıtaya teslim etti. Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, personeline sergilediği bu örnek davranışından dolayı teşekkür ederken “Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli çalışma arkadaşımız Durmuş Uğur ile gurur duyuyoruz. Sergilediği bu örnek davranış için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Durmuş Uğur, Çarşamba günü Ergenekon Mahallesi Osmangazi Parkı’nda bulduğu ve içinde 172 bin Türk lirası, 1450 Euro, 1001 dolar ve 1 Buçuk Milyon’un üzerinde çek bulunan çantayı Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi. Zabıta ekipleri, olayla ilgili tutanak tutarken, çantanın, Manisa ve İzmir’de akaryakıt istasyonları bulunan Mahsun Örge’ye ait olduğunu belirledi. Tutanaklar eşliğinde çanta sahibi olan Mahsun Örge’ye teslim edilirken, Belediye personeli Durmuş Uğur ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Turgutlu Belediyesi’nde park ve bahçeler çalışanıyım. Osmangazi Parkı’nda sulama yapıyordum. 2 bayan, 1 erkek ve 1 çocuk yukarıdan gelerek parkta banklara oturdular ve çantayı koydu, yanında poşette vardı. Onlar otururken bende sulama yapıyordum. Beyaz bir taksi geldi, biraz hızlı konuşma oldu. Ben döndüm ve sulama işimi yapmaya devam ettim. Arkama yeniden baktım kimse kalmamış. Sonra tekrar bakınca çantayı gördüm. 2 saat bekledim ama gelen olmadı. Kimse gelmeyince Zabıtayı aradım. Zabıta ile birlikte gelerek burada kayıt altına aldık” dedi.

Belediye Müjdeli Haberi Verdi

Çantasının bulunmasından ve teslim edilmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Mahsun Örge ise “Dün akşam Osmangazi Parkı’nda otururken cenaze nedeniyle kardeşlerimle bir araya gelip İzmir’e gitmemiz gerekti. Kardeşimi beklerken o anda telefon geldi ve aracımız gelir gelmez hemen aracımıza binerek yola çıktık. O heyecanla o anda çanta orada kaldı. Akşam 19.00 civarları çantayı sordum. Arabada dediler, baktık arabada da yok. Bu arada nerededir diye düşündük meğerse parkta kalmış aklımıza geldi. Karakola gittik, belediye çalışanı var oraya bakalım dedik.  Belediyeye zabıtaya geldik müjdeli haberi bize verdiler. Çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

İnsanlık Ölmedi

Belediye personeline sergilediği bu örnek davranıştan dolayı teşekkür ettiğini belirten Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan ise “Mübarek Kurban Bayramı sonrası ilk mesai günümüze hemşerilik bilincine yakışır güzel bir haberle başladık. Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan Durmuş Uğur içerisinde yaklaşık 2 Milyon TL değerinde Türk Lirası, Euro, dolar müşteri çekleri ve boş çek koçanları bulunan çantayı sulama yaptığı parkta bularak Zabıta Müdürlüğü’müze teslim etti. Personelimiz Durmuş Uğur, örnek bir davranış sergileyerek adeta insanlık ölmemiş dedirttti. Bugün yaşanan olay sonrası bir araya geldiğimiz personelimize Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Çetin Akın adına onur belgesi taktim etmekten ayrıca onur ve mutluluk duydum. Bu davranışından dolayı Turgutlu halkı, belediyemiz ve bahse konu çanta sahipleri adına teşekkürlerimi sunuyor, tebrik ediyorum” dedi. Durmuş Uğur ise hiçbir şekilde bir hak talep etmediğini çantanın sahibine teslim edilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.