Vali Deniz YKS’de İlk 1.000’e Giren Öğrencilerle Bir Araya Geldi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Vali Deniz YKS’de İlk 1.000’e Giren Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Bu haber 06 Ağustos 2019 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Vali Ahmet Deniz, Manisa Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda, Yükseköğretim Kurumları Sınavında ilk 1.000’e giren öğrenciler ile bir araya geldi.

Kahvaltıya, Vali Ahmet Deniz’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, ilçelerden dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Manisa’nın Şehzadeler yetiştirmiş bir şehir olduğunu ifade eden Vali Ahmet Deniz “Atalarımız 600 yıl boyunca 3 kıtaya hükmetti. Yüzyıllar boyunca 3 kıtada birden hüküm sürmek sadece savaşla sağlanabilecek bir şey değil. Fatih, İstanbul’u fethettikten sonra orayı bir bilim merkezi haline getirdi. Bunlar bize atalarımızın kılıçlarından keskin kalemleri olduğunu, ilim ve bilime önem verdiklerini gösteriyor. Her şeyin başında bilgi, ilim, çalışma ve gayret olduğunu bilmeliyiz. Bizim bu öze dönüşe ihtiyacımız var” dedi.

Biz Sizlere Güveniyoruz

Türkiye’nin bir cihan imparatorluğu üzerine kurulduğunu vurgulayarak öğrencilerden kendilerine güvenmelerini ve çok çalışmalarını isteyen Vali Ahmet Deniz, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Çok iyi yerlere geleceğinize ve Ülkemizi daha iyi konumlara getireceğinize inancımız tam. İlk 1.000’e girerek bunu zaten gösterdiniz. Sizleri çok seviyoruz, sizlerin bilim ve bilgiyle birlikte manevi değerlerimize, gelenek ve göreneklerimize sahip bir şekilde, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik içerisinde yetişmeniz her şeyden daha kıymetli” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ahmet Deniz ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere Başarı Belgesi ve çeşitli ödüller verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.