Belediye Halk Oyunları Ekibi Uluslararası Festival’de Turgutlu’yu Temsil Edecek « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Belediye Halk Oyunları Ekibi Uluslararası Festival’de Turgutlu’yu Temsil Edecek

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 14:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediyesi Halk Oyunları ekibi, 18-21 Temmuz tarihleri arasında Akçaabat’ta düzenlenecek olan 29. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali’nde Turgutlu’yu temsil edecek. Yurtiçi ve yurtdışından festivale gelecek halk oyunları ekiplerinin yer alacağı festivalde Turgutlu Belediyesi olarak katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkanı Çetin Akın “Halk Oyunları ekibimiz 29. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali’nde yöremize ait en güzel oyunları sergileyeceklerdir” dedi.

Akçaabat Belediyesince her yıl geleneksel hale getirilen, uluslararası kimliğe sahip, en büyük festivallerinden birisi olan Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivalinin 29’uncusu 18 ile 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Başkan Akın: “Turgutlu Belediyesi Halk Oyunları ekibi de düzenlenecek olan bu festivale katılarak orada yöremize ait birbirinden farklı oyunları sergileyecekler. Gerek yurt dışından gerekse yurt içinden festivale gelecek halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile festival tam bir şenlik havasında olacak. Hem orada farklı ülkelerin kültürlerini yakından tanıma imkanına sahip olacaklar hem de bu kültürü gelecek nesillere aktarma adına bir tecrübe yaşayacaklar.” dedi. Başkan Akın ayrıca Turgutlu Belediyesi Halk Oyunları ekibine katılmak isteyen vatandaşların Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuruda bulanarak kayıt yaptırabileceklerini de sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.