Tesise 3 Kez Yıldırım Düştü, MASKİ Anında Müdahale Etti « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Tesise 3 Kez Yıldırım Düştü, MASKİ Anında Müdahale Etti

Bu haber 16 Haziran 2019 - 15:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 kez üst üste yıldırım düşen Ahmetli Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki arızalanan elektrik sistemine hızlı bir şekilde müdahale edilerek çalışır hale getirildi.

Ahmetli Atıksu Arıtma Tesisi’nde aynı noktaya 3 kez üst üste yıldırım düştü. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle tesise düşen yıldırımlar bazı elektrik sistemlerinde arızaya neden oldu. MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin anında müdahalesi ile elektrik tesisatının tamiri yapılarak çalışır hale getirildi.

Çevik, “Tesisimiz Sorunsuz Bir Şekilde Çalışıyor”

Tesisteki sorunun hızlı bir şekilde giderildiğini belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Çarşamba günü etkili olan yağış nedeniyle Ahmetli Atıksu Arıtma Tesisimizdeki aynı noktaya üst üste 3 kez yıldırım düştü. Yıldırım düşmesinin ardından tesisimizin bazı elektrik sistemlerinde arıza meydana geldi. Ekiplerimiz herhangi bir sorun yaşanmaması adına anında müdahale ederek, bakım onarım ve yenileme çalışması yaptı. Tesisimiz her zaman olduğu gibi sorunsuz bir şekilde çalışıyor” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.