VALİ AHMET DENİZ, 4. KODLA(MA)NİSA FESTİVALİ VE PROJE YARIŞMASI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

VALİ AHMET DENİZ, 4. KODLA(MA)NİSA FESTİVALİ VE PROJE YARIŞMASI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Bu haber 12 Haziran 2019 - 17:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kodla(Ma)nisa Festivali ve Proje Yarışması, Manisa Valiliğinin koordinesinde, Vestel Beyaz Eşya A.Ş’nin katkıları ile geçmişin umudu, şimdinin gururu ve geleceğin süper kahramanları olan çocuklarımızı bilimsel ve teknolojik çalışmalara yöneltmek, girişimcilik becerilerini yükseltmek için bu yıl ilk kez ulusal olarak Manisa Vestel City’de gerçekleştirildi.

Törene; Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcıları Ahmet Yılmaz ve Ünal Çakıcı, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Manisa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat, Vestel yetkilileri, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat törende, 4. Kodla(Ma)nisa Festivaline ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek Manisa Valisi Ahmet Deniz’e ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bu çalışmayı koordine ettikleri için teşekkür etti.

Vestel Beyaz Eşya A.Ş’ye ev sahipliği için teşekkür eden Vali Ahmet Deniz “4 yıldır Manisa’mızda çok güzel bir proje yürütülüyor, Kodla(Ma)nisa Projesi. Artık kodlamanın, yapay zekânın, otomasyonun ön plana çıktığı, endüstri 4.0 ‘ın konuşulduğu dijital bir çağda yaşıyoruz.  Çağın gerisinde kalmamak için de çocuklarımıza bu inovasyon kültürünü, teknolojiye yakınlığını aşılamak, oluşturulan bu platformlar sayesinde de çocuklarımızın bunları gözlemlemesini sağlamak lazım. Manisa’mızın ve Türkiye’mizin gözbebeği, yerli ve milli kuruluşlarından bir tanesi olan Vestel ile bu yıl ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Kodla(Ma)nisa Festivalinde, çocuklarımızın projelerini, sunumlarını izlemek onların heyecan ve coşkusunu görmek bizleri çok mutlu ediyor. Ülkemizin geleceği olan çocuklardan ümitliyiz, bu çocuklar Ülkemizi güzel yerlere taşıyacaklar.” dedi.

Açılışın ardından stantları gezen Vali Deniz ve yetkililer tarafından festivale katılan projeler büyük beğeni topladı.

Kodla(Ma)nisa Festivali sonunda, 20 farklı ilden katılan ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan 49 yerel, 24 ulusal olmak üzere toplam 73 projeden başarılı projeler ödüllendirilecek. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.