Büyükşehir ve MASKİ, Vatandaşların Mağduriyetini Önledi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Büyükşehir ve MASKİ, Vatandaşların Mağduriyetini Önledi

Bu haber 12 Haziran 2019 - 18:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında tüm ekipleri ile teyakkuza geçti. Yağışlar sonrasında meydana gelen münferit olaylara kısa sürede müdahalede bulunan ekipler, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasının önüne geçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında tüm birimleri ile su baskınları ve taşkınlarına karşı önlem aldı. Dün akşam saatlerinde başlayan ani yağışlar sonrasında teyakkuz halinde bekleyen ekipler, meydana gelen küçük çaplı su birikintilerine kısa sürede müdahale etti. Aniden bastıran yağış ile tıkanan rögar kapaklarını ve yağmur suyu ızgaralarını temizleyen ekipler, yağmur sularının sağlıklı bir şekilde deşarjını sağladı. MASKİ tarafından hayata geçirilen altyapı projelerinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gözler önüne serildi. 

İhtiyaç duyulan her zaman vatandaşın yanındalar

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “İlimiz genelinde hayata geçirdiğimiz altyapı çalışmaları sayesinde yağışlı havalar vatandaşlarımız için tehlike olmaktan çıktı. Manisa’nın 17 ilçesiyle koordinasyonun üst seviyede olduğu idaremizde sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında ekiplerimiz ile birlikte hazırlıklarımızı yaptık. Yaşanan birkaç ufak çaplı olaya da Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğümüze bağlı ekipler kısa sürede müdahalede bulunarak vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için dört bir koldan çalıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün önderliğinde Manisalı hemşerilerimiz için çalışmaya, ihtiyaç duydukları her an yanlarına olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.