Kırkağaç Atıksu Arıtma Tesisinin ‘Atık Yönetim Planı’ Onaylandı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Kırkağaç Atıksu Arıtma Tesisinin ‘Atık Yönetim Planı’ Onaylandı

Bu haber 11 Haziran 2019 - 12:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde işletilen Kırkağaç Atıksu Arıtma Tesisi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapılan ‘Atık Yönetim Planı’ başvurusu onaylandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı ve temiz bir Manisa için il genelinde atıksu arıtma tesislerini başarılı bir şekilde işletiyor. Bu kapsamda, Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalıştırılan Kırkağaç Atıksu Arıtma Tesisi için de Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yaptığı Atık Yönetim Planı başvurusu yapıldı. Tesisi başarılı bir şekilde işleten MASKİ’nin başvurusu da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onaylandı. Başvuru sürecinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri Kırkağaç Atıksu Arıtma Tesisine gelerek incelemelerde bulundu ve çevre mevzuatı kapsamında gereken şartların sağlandığını tespit etti. Düzgün bir şekilde işletilen tesislere verilen ‘Atık Yönetim Planı’ onayı 3 yıl geçerli olacak.

 Çevik, “Tesislerimiz Başarılı Bir Şekilde İşletiliyor”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İdaremiz bünyesindeki tesislerimizi gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre ve Manisa bırakmak için büyük bir özveri ile çalıştırıyoruz. Bu kapsamda, Kırkağaç Atıksu Arıtma Tesisimiz için de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunduk. Onlar da tesisimizde yaptıkları incelemeler sonrasında Atık Yönetim planı başvurumuza onay verdi. Bu verilen karar da tesisimizi ne kadar başarılı bir şekilde işlettiğimizi bir kez daha gözler önüne serdi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde Manisa’mız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.