Çepnibektaş Mahallesi’nde Gönüller Bir Oldu « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Çepnibektaş Mahallesi’nde Gönüller Bir Oldu

Bu haber 12 Mayıs 2019 - 14:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

           Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, eşi Sabriye Akın ile birlikte hafta sonunun ilk gününe Çepnibektaş Mahallesi ziyaretiyle başladı. Mahalle sakinlerinin sıcak karşılamalarıyla ağırlanan Başkan Akın, mahalle muhtarı Hamza Turan’ın ilettiği sorunları yerinde incelerken, engeli dolayısıyla evinden dışarı çıkamayan Leyla Bilgiç’e tekerlekli sandalye hediye ederek Bilgiç Ailesi’nin ve mahallelilerin gönüllerini feth etti.

           Hafta sonları şehir merkezine uzak mahalleleri ziyareti geleneğini tüm hızıyla sürdüren Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, hafta sonunun ilk gününe Çepnibektaş Mahallesi ile başladı. Eşi Sabriye Akın, Temizlik İşleri Müdürü Evren Erbaş Ser ile birlikte gittiği mahallede ilk olarak muhtar Hamza Turan’la bir araya gelen Başkan Akın, muhtar Turan’ın kendisine ilettiği sorunları yerinde inceledi, taleplerine yönelik görüş alışverişinde bulundu. Mahallelilerle sohbet ederek ev ziyaretlerini geri çevirmeyen Başkan Akın, kiraz toplayan hemşerilerine kolaylıklar diledi. Her yaştan mahalleliyle kucaklaşan Başkan Akın, bol bol hatıra fotoğrafları çektirdi, çocuklara lunapark bileti armağan etti.

Leyla Artık Dışarı Çıkabilecek

          Çepnibektaş Mahalle Muhtarı Hamza Turan’ın kendisine ilettiği talebe kayıtsız kalmayan Başkan Akın, Bilgiç Ailesi’ni ziyaret ederek, engelinden dolayı dışarı çıkamayan 35 yaşındaki Leyla Bilgiç’e tekerlekli sandalye hediye etti. Anne Aliye Bilgiç, hem ziyaretlerinden hem de duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ederken Başkan Akın da “Cennet işte sizler gibi annelerimizin ayaklarının altındadır. Leyla kızımız güle güle kullansın. Muhtarım bize bu konuyu ilettiğinde kendim bizzat ziyaret etmek istedim. Bugün de sizlerleyiz. Asıl bizleri ağırladığınız için bizler teşekkür borçluyuz. Bu hafta Engelliler Haftası. Böylesi vesileyle de bugün güzel mahallemizde olmaktan mutluluk duyuyorum. Küçük büyük demeden her yaştan vatandaşımızın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi. Gönüllerin bir olduğu ziyaretlerde mahalleli kadınların Anneler Günü’nü de kutlayan Başkan Akın, mahalle sakinlerine sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diledi.

 

Genç Kızlara Başkan Akın’dan Ulaşım Jesti

             Mahallerden ayrılmak üzereyken yolda otobüs bekleyen mahalleli genç kızlarla selamlaşan Başkan Akın, hatıra fotoğrafları çektirdiği genç kızları aracına alarak jest yaptı. Jest karşısında mutluluk duyan gençler, keyifli yolculuk sonunda Başkan Akın’a teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.