Anketler, Turgutlu Ehline Emanet Diyor « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Anketler, Turgutlu Ehline Emanet Diyor

Bu haber 30 Mart 2019 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde, yaklaşan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde yapılan anketlerde Turgay Şirin açık ara farkla önde çıkıyor. Özellikle son günlerde Millet İttifakında yer alan HDP’li adayların gün yüzüne çıkması, Serhat Orhan’ın da diplomasız müdür ataması sonrasında Turgutlulular görevi yine ehline bırakmaya hazırlanıyor.
AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından oluşturulan, 15 Temmuz hain darbe girişimleri ile temelleri atılan, Yenikapı’da perçinlenen ve 31 Mart’la da ömür boyu sürmesi planlanan Cumhur İttifakı’nın Turgutlu Belediye başkan adayı MHP’li Turgay Şirin son anketlerde en yakın rakibine açık ara fark attığı görüldü. Millet İttifakı adayı CHP’li Çetin Akın’ın listesinde 3 HDP’linin yer alması ve bunlarla ilgili parti ve adayın evet listemizde HDP’liler var, ya da hayır listemizde HDP’liler yok sözlerini kullanamamaları hem CHP’li, hem İYİ Partili hemde HDP’li seçmenlerde homurdanmalara neden oldu. Yaşanan bu süreçte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Çetin Akın’ın listesinde yer alan ve ülke genelinde ‘kirli, karanlık pazarlık’ şeklinde ulusal ve yerel basında yer alan liste krizinin üstüne patlaması bir çok kişinin Millet İttifakından uzaklaşmasını sağladı.
Öte yandan Turgutlu Belediyesi’nin eski başkanlarından Mustafa Serhat Orhan’ın, AK Parti hükümetinin yaptığı projeleri kendisi yapmış gibi lanse etmesi ile başlayan AK Partililer ile arasında tartışmaya neden olan süreç Serhat Orhan’ın koltuk hırsına kapılarak BBP’den aday olmasıyla daha da perçinlendi. Serhat Orhan’ın yaşanan bu süreç sonrasında özellikle AK Parti’nin Turgutlu’dan milletvekili olarak çıkardığı Turgutlu’da yapılan bir çok hizmette emeği olan 22. Dönem milletvekili Süleyman Turgut’a karşı ithamlarda bulunmasıda yakınında kalan son AK Partilileride Cumhur İttifakına yönlendirdi. Aynı zamanda Serhat Orhan’ın görev yaptığı süreçte, dönemin İnsan Kaynakları Müdür Vekili Çetin Akın’ın imzasıyla bir kişiyi sözleşmeli personel yaptığı, yine bu kişinin fakültesi olmayan bir üniversiteden mezun olmuş gibi gösterilen diplomasının araştırılıp incelenmeden bakanlığa gönderilerek bu kişinin memur olarak atanmasına vesile olduğu öğrenildi.
Bu yaşanan sıkıntılı süreçler ve rakiplerinin kanıtlayamadıkları, belgelerini çıkaramadıkları yalan ve asılsız iftiralarına da vatandaşların kulak asmamaları sonrasında Cumhur İttifakı Adayı Turgay Şirin’in son anketlerde farka koştuğu görüldü. Yine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli sevdalılarıda Cumhur İttifakına tam destek sözlerini dile getirerek adaylarının Turgay Şirin olduğu belirtti.
Vatandaşlar, “yaşanan Büyükşehir Belediyesi sürecine rağmen onca yapılan hizmeti görmezden gelmek günahtır. Turgay başkan ilçenin kaderini ve geleceğini değiştirdi. Biz eminiz ki yeni dönemde Turgutlu daha da değişecek ve gelişecek. Turgutlu’yu ehline emanet edeceğiz” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.