Çetin Akın “Siz bunları anlatın, bırakın Bekayı” « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Çetin Akın “Siz bunları anlatın, bırakın Bekayı”

Bu haber 27 Mart 2019 - 16:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Millet İttifakı eski Bayramyeri Alanı’nda yaptığı mitingde yine coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın: “Zalimin zulmü varsa garibin Allah’ı var.” dedi.

Millet İttifakı eski Bayramyeri Alanı’nda CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile birlikte binlerce vatandaşla buluştu. Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın konuşmasına geç kaldığı için özür dileyerek başladı. Vatandaşların Atatürk Bulvarındaki yürüyüş esnasında gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle geç kaldığını söyleyen Akın: “Zillettik, illettik, çukurduk, çöptük bugün de Tarım Bakanımız hepimize “adi” dedi. Yetmedi, aramıza nifak soktukları yetmedi. Ama benim vatandaşım bugün bana bir sahip çıktı ki. Bayramyeri’nden özür diliyorum geç kaldığım için ama inanın sevgi seli vardı. Vatandaşlarımın ilgisinden dolayı geç kaldım hepinizden özür diliyorum, hakkınızı helal edin. Zalimin zulmü varsa garibin Allah’ı var. Garibin milleti var. Onlara 31 Martta öyle bir ders vereceğiz ki. Bir daha unutamayacaklar bu dersi. Bir daha toplumun arasına bombalar koyamayacaklar, nifak tohumlarını ekemeyecekler. İzin vermeyeceğiz onlara. Malum medya kanalıyla ilgili bu malum haberleri yapanlarla ilgili bugün Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Binali Yıldırım ne yaptı? Bütün HDP’lilerin oylarını istiyorum dedi. Benim Kürt kardeşlerim AK Parti’ye oy verirken terörist olmuyor Kürt kardeşim oluyor ama Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verince terörist oluyor. Yazıklar olsun diyorum. Bırakın bu zehirli dilleri. Elinizi vicdanınıza koyun bunları yapmayın, bölmeyin. Pazartesi günü 1 Nisanda hepimiz birbirimizin yüzüne bakacağız. Bugün Selvilitepe’de bizim kadınlarımızdan birine saldırı oldu. Kim verecek bunun hesabını? Bunun vebali kimin elinde, vebali kimin dilinde? O zehirli dilleriniz zehirlemeye başladı. Ama Turgutlu o 3 tane yandaş medyayla yemek yiyip onlara haber sızdıranları, yalan haber yaptıranları affetmeyecek. Tarih affetmeyecek onları. Ben bir daha bu konuyu açmamak üzere kapatıyorum. Yeter artık gına geldi.”dedi.

—“Su sayacı paralarını su faturalarına mahsuben iade edeceğiz. İsteyen değiştirebilecek”—

Çetin Akın konuşmasını: “Ben sizlere proje anlatmak istiyorum. Turgutlu’ya neler yapacağımı anlatmak istiyorum. Kavgayla, nifakla bizim işimiz olmaz. 17 yıllık bir AK Parti iktidarı var siyaset tıkanmış durumda, yerelde 5 yıldır hizmet alınamıyor. Bunun yanında imarda bir yığın yolsuzluklar konuşuluyor, beceriksizce yapılan işler konuşuluyor. Biz bunları sorduk cevabını alamadık şuana kadar. Gençlerimizin işsizlik sorunu var. Veri tabanı oluşturacağız. Turgutlar Mahallesi üzüm sokak 5 numarada kim oturuyor. İşsizlik sorunu var mı, yardıma muhtaç kimse var mı? Bunun tüm mahallelerde çalışmasını yapacağız. Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsisi yapılırken rüşvet karşılığı tahsis yapmayacağız. Daha fazla işçi çalıştırma sözü verene, o işçileri de bizim bilgi bankamızdan alacak olan yatırımcılara öncelik vereceğiz. Trafik sorununu Turgutlu girişinde çözeceğiz. 50. Yıl alanı ile Karpuzkaldıran Parkı’nın üst yapısını bozmadan altına 7 kat otopark yapıyoruz. Dezavantajlı gruplarla ilgili çok önemli projelerimiz var, hayatlarını kolaylaştıracak. Büyükşehir adayımız Orkun Şıktaşlı ile oturduk konuştuk. 90 günlük eylem planımızı açıkladık Turgutlu’da bozuk yol bırakmayacağız. Hayvan pazarı projemizi yapıyoruz. Suya %40 indirim yapıyoruz. Bakım yapılmadan alınan saat bakım ücretlerini kaldırıyoruz. Yapmadığımız hizmetin parasını almayacağız. Vatandaşımızın cebinde kurt olmayacak. Büyükşehir ile birlikte Tarım A.ş’yi kuruyoruz. Üretimden pazarlamaya kadar çiftçimizin yanında olacağız. Ödenen 260 lira su sayacı paralarını su faturalarına mahsuben iade edeceğiz. İsteyene değiştirme şansı veriyoruz. Eski stadla yeni stad arasına Fuar Alanı projemiz var.  İçerisinde açık otopark, dev akvaryum, yerel zanaatkarlar için satış büfeleri, motokros sahası, tekerlekli paten sahaları, bisiklet kroskontrisi, çocuk oyun alanları, mescid bulunmaktadır. Enerji A.Ş’yi kurup enerji üretimi yapacak projemiz var.” diyerek sürdürdü. 

—“Turgutlu’ya projeleri yok”—

Konuşmasının son ölümünde Akın:“Birileri 5 yılda 50 proje dedi, yalan söyledi. Şimdi projesi yok. Cengiz Ergün, büyükşehir adayımız diyorlar, aynı dili konuşacağız diyorlar 5 yıllık önümüzdeki dönem projelerini açıkladı içerisinde Turgutlu yok, Turgutlu’ya projesi yok. Cengiz Ergün’ün Turgutlu’ya hiçbir projesi yok. Turgay Şirin’de bugüne kadar size proje açıklayamadı, nifak sokmakla uğraştı. Geçen dönem seçilmiş şehir meclisi üyelerinden bir tanesi yanında yok. Neden acaba? Köyden mahalleye dönüşen bölgelerdeki arazilerimizin ne kadarını sattın? 1 tane bıraktın mı? Kaç paralık sattın kimlere sattın? İmarı, imardaki yolsuzlukları soracağım. Herkesin dilinde. 2300 tane inşaat ruhsatı verilmiş son 5 yıl içerisinde.  Bu ruhsatlardan kayıtlı olarak kaç para aldın kayıtsız olarak kaç para aldın ? Siz bunları anlatın, bırakın bekayı. Biz bu vatanı kimseye böldürtmeyiz, ezanı kimseyi susturtmayız, bayrağımızı kimseye indirtmeyiz. Siz önce bu 5 yıllık beceriksizliğin hesabını verin.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.