Çetin Akın:”Bu memlekete barışı, huzuru, kardeşliği getirene kadar gece gündüz demeden çalışacağım.” « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Çetin Akın:”Bu memlekete barışı, huzuru, kardeşliği getirene kadar gece gündüz demeden çalışacağım.”

Bu haber 25 Mart 2019 - 13:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Millet İttifakı Turgutlu’da Ergenekon mahallesinde yaptığı mitingde birlik beraberlik mesajı verdi. Mitinge Büyükşehir Adayı Orkun Şıktaşlı ile beraber CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz ve binlerce vatandaş katıldı. Mitingde Şırnak’ın Silopi İlçesinde otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan askerimiz için fatiha okunarak başlandı. Ayrıca Millet İttifakı’nın mitinginde ve seçim araçlarında gün boyunca müzik yayını yapılmadı.

Mitingde ilk olarak sözü CHP eski İlçe Başkanı Yakup Çilel aldı. Yakup Çilel: ” İnsanız korkarız. Ama korkularımızın asla esiri olmayız. Korkularımızın esiri olacak kadar onursuz asla olmayız. Çok belli ki birilerini rahatsız eden birşeyler var. 1 Nisan sabahının baharına kendileri de inanmışlar ki dedikodulara, iftiralara, yalanlara başvuruyorlar. Şu kadarını söyliyeyim; Eğer sevginin gücü sevgisizlikten yüceyse, karanlıklardan daha büyükse aydınlığın gücü çaresi yok usta biz kazanacağız.”dedi.

— “Biz kardeşlikten yanayız, biz bütünleşmekten yanayız”—

Daha sonra konuşmasına başlayan Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın: “Biz yatıyoruz kalkıyoruz derdimiz proje üretmek hizmet etmek. Birileri gibi toplumun her kademesine bombalar koymak değil derdimiz. Biz kardeşlikten yanayız, biz bütünleşmekten yanayız, bölünmekten değil. Beka dedikleri koltukları altlarından gidiyor. Anket sonuçlarını söylüyorum Turgutlu’da Millet İttifakının Adayı Çetin Akın 13 puan önde. Bu söyledikleri bizi durdurmaya yetmez. Siz benim meclisime yazdığım 3 tane kürt kardeşimde mi kaldınız. Madem böyleydi niye aday olmalarına müsade ettiniz? Hepsinin temiz kağıdı cebimde, savcılıktan alınan temiz kağıtları elimde, isteyen okuyabilir. Nereye getirmek istiyorsunuz bu toplumu? Ne yapmak istiyorsunuz? Niye hedef haline getiriyorsunuz insanları? O kardeşleriminde çoluğu çocuğu var, eşi var, anası var, babası var. Yapmayın ne olur diyorum, yalvarıyorum, her geçen gün yalvarıyorum, yapmayın. 1 Nisan sabahı biz yine kardeşiz, yine birbirimizin yüzüne bakacağız. Yarın hep birlikte öyle bir mesaj vermeliyiz ki tüm Türkiye duymalı. Turgutlu’yu Manisa’yı bırakın tüm Türkiye bizim kalabalıklarımızı, kenetlenmemizi görmeli, seçimi nasıl kazandığımızı görmeli. Bu memlekete barışı, huzuru, kardeşliği getirene kadar gece gündüz demeden çalışacağım.”dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz: “Önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçimde kim daha iyi hizmet yapacak, kim belediyeyi daha iyi yönetecek, kim dertlere derman olacak belediyeciliği yapacak o başkanları seçeceğiz. İnsanları terörist diyerek ötekileştiren bir zihniyetin karşısında hiç bir insanı kırmadan Ak Partili seçmenin oyunu isteyerek Milliyet Hareket PArtili seçmenin oyunu isteyere Büyük Birlik Partisi Demokrat Parti, Saadet Partisi, İYİ Parti, Cumhuri Halk Partisi oylarını isteyerek Turgutlu’da Çetin Akın’ı büyükşehirde Orkun Şıktaşlı’yı seçeceğiz. Bizi ötekileştirmelerine izin vermeyin. Bir genel seçim yaptık 6 ay önce sayın Cumhurbaşkanımızı seçtik, bakanlarımızı, milletvekillerimizi seçtik ne olur sayın Cumhurbaşkanım yerel seçimi vatandaşa bırakın siz ekonomiye bakın, millet aç, açıkta. Bu millet 31 Mart’ta senin kulağını çekecek sen de lütfen akşam eve gidince şu damadın kulağını bir çek.”

CHP İl Başkanı Semih Balaban: ” Biz Cumhur İttifakının yaptığı gibi hiçkimseyi ötekileştirmiyoruz. Hiçkimsenin tabanına en küçük bir hakaret etmiyoruz. Ama bunlar gösteriyor ki artık Ak Parti ve Cumhur İttifakı tükenmişlik sendromu yaşıyorlar, kaybetme korkusunu yaşıyorlar. Kaybedecekler. Millet İttifakı, geleceği, demokrasiyi, adaleti, adı üstünde milleti, cumhuriyeti, Atatürk’ün ilkelerini, vatanın bölünmezliğini, Türkiye’nin tam bağımsızlığını savunuyor. Korkunun ecele faydası yok. İftiralarla, karalamalarla, tehditlerle, baskılarla bu halkı durduramazlar, bu milleti durduramazlar, Çetin Akın’ın başkanlığını engelleyemezler, engelleyemeyecekler.”

“Bu görevleri söke söke alacağız”

Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı: “Kim ne derse dersin, biz kenetleneceğiz. Bu süreçte başımaz gelecek olanlar pişmiş tavuğun başına gelmeyecektir. Biz bunlara hazırız, sizlerin tertemiz oylarıyla bu görevleri söke söke alacağız. Ülkenin ekonomik durumu ortada, ülke yangın yeri olmuş. Biz sahalarda sadece proje anlattık ancak yerel seçimleri genel seçimler havasına sokmayan isteyen ve ortaya ülke bekası diye çıkanlar oldu. Yapılması gerekenleri konuşmak yerine olmayan şeyleri konuşuyorlar demek ki ateş bacayı sarmış. Turgutlu’nın oto park sorunu var, Ergenekon’un üst geçit sorunu var bunları çözeceğiz. Yaptıkları uyduruk Cumartesi pazarını nasıl düzelteceğiz, biz bunlar için çalışıyor ve projeler üretiyoruz. 31 Mart’tan sonra Çetin Akın kardeşim Turgutlu’yu Turgutlu’dan yönetecek, Manisa’nın Yunusemre ilçesinden yönetilmeyecek, yetkilerimizi ona devredeceğiz” dedi.

Son olarak söz alan CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen: “Seçimler yaklaştıkça Cumhur İttifakını bir telaş sardı. Cumhur İttifakında moraller bozuk. Cumhur İttifakında bir sıkıntı var, hepiniz görüyorsunuz. Anketler Millet İttifakını bir çok yerde önde gösteriyor. Anketler Turgutlu’da Çetin Akın’ı Manisa’da Orkun Şıktaşlı’yı açık ara önde gösteriyor. Ülkede her yer yangın yeri. Ekonomi bitmiş, tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş, işsizlik hat safhada, esnafın hali ortada. Ülkede 8 milyon kişi işsiz Cumhur İttifakı hiç bunlardan bahsediyor mu? Cumhurbaşkanımız geçen seçimde söz verdi. Beni seçin ekonomiyi uçaracağım dedi. Uçtu mu ekonomi ? Damadını hazinenin başına getirdi, ekonomiyi bitirdi.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.