Çetin Akın, Seçilirse Siyaset Yapmaya Devam Edecekmiş « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Çetin Akın, Seçilirse Siyaset Yapmaya Devam Edecekmiş

Bu haber 23 Mart 2019 - 14:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Altay Meydanında yaptığı mitingde meydanı dolduran binlerce kişiye hitap etti. Akın: “Biz hizmet etmek için siyaset yapacağız. Rant için, bazı şeyleri birilerini peşkeş çekmek için siyaset yapmayacağız.” Dedi.

Millet İttifakı mitinglerine Altay Meydanında devam etti. Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ve çok sayıda partili Altay Meydanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Atatürk Bulvarı üzerinden kortej yaparak Altay Meydanına yürüyen kalabalığa yolda ve balkonlarda çok sayıda vatandaş alkışlarla ve bayraklarla destek verdi. Altay Meydanında meşalelerle, havai fişeklerle ve çiçekler karşılanan Akın daha nsonra meclis üyesi adaylarıyla birlikte sahneye çıktı.

—“Hizmet verecek kadro burada, şampiyonlar ligi kadrosu burada.”—

Çetin Akın yaptığı konuşmada: “Sevgili Altay Mahallesi sakinleri bağrınıza bastınız, gönül kapılarınızı açtınız sizlere minnettarım, hakkınızı helal edin, iyi ki varsınız. Meclis üyelerimin hepsi burada. Aslanlar gibi mal beyanlarını verdiler. 5 yıl sonra sizinle paylaşacağım. Çetin Akın’ın döneminde siyaseti kullanarak atadığı belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Çetin Akın’ın kendisi, zenginleşmeyecek. Hizmet verecek kadro burada, şampiyonlar ligi kadrosu burada. Biz hizmet etmek için siyaset yapacağız. Rant için, bazı şeyleri birilerini peşkeş çekmek için siyaset yapmayacağız. Büyükşehir adayımız Orkun Şıktaşlı ile oturduk konuştuk. Büyükşehir kanunundan kaynaklı sıkıntılar var, büyükşehir koordinatörü ve belediye başkanı var, çift başlılık var, yönetimsel sıkıntı var. İşiniz düşünce Turgutlu Belediyesine ne diyorlar? “Bu bizim işimiz değil büyükşehirin işi.” Dedik ki Orkun Beyle koordinatörlük sistemini kaldıralım. Büyükşehir belediye yetkilerini Turgutlu’da Çetin Akın’a, diğer ilçelerde de kazanan adaylara devredecek. Böylelikle yönetimsel sorunu, çift başlılığı ortadan kaldırmış olacağız. Vatandaşın hizmetinin gecikmesi sona erecek. MASKİ Binasını Turgutlu Belediye Binasına taşıyoruz. Suya %40 indirim yapıyoruz. Bakım yapılmadan alınan saat bakım ücretlerini kaldırıyoruz. Yapmadığımız hizmetin parasını almayacağız. Vatandaşımızın cebinde kurt olmayacak. Büyükşehir ile birlikte Tarım A.ş’yi kuruyoruz. Üretimden pazarlamaya kadar çiftçimizin yanında olacağız. Bizim derdimiz hizmet etmek, kimseyle kavga etmek değil. Birbirimizi kırmadan, dökmeden siyaset yapalım. Birilerinin yapmaya çalıştığı gibi ayrıştırmadan. Biz 1 Nisan sabahı yine komşularımızla komşu olacağız, arkadaşlarımızla arkadaş olacağız.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.