TOPLAMA DEĞİL, GÖNÜLDEN, AŞKLA… « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

TOPLAMA DEĞİL, GÖNÜLDEN, AŞKLA…

Bu haber 22 Mart 2019 - 14:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.


               31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin, Yıldırım Mahallesi Dede Korkut meydanında vatandaşlarla buluştu. Binlerce vatandaşın katıldığı Cumhur İttifakının mitingine Yıldırım, Mustafa Kemal ve 7 Eylül Mahallesinden çok sayıda vatandaş katıldı.

Turgutlu Belediye başkanı, Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Turgutlu Belediye Başkan adayı Turgay Şirin’in, Dede Korkut Meydanında (Tukaş Fabrikası yanı) gerçekleştirdiği miting vatandaşların havai fişek, meşale ve konfeti etkinlikleri ile görsel bir şölene dönüştü.

Meydanda vatandaşlara seslenen ve selamlama konuşması yapan AK Parti Turgutlu İlçe başkanı Kazım Dilek, Cumhur İttifakı adayı MHP’li Turgay Şirin ve Cumhur ittifakının şehir meclisi kadrolarının arkasında olduklarını ve destek verdiklerini belirtti.

               AK Parti İlçe başkanı Kazım Dilek’in konuşması sonrasında halkı selamlayan ve açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin, ilçe genelinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Şirin “Samimiyet, Tevazu ve Azimle Çalıştık”

Yaptığı selamlama konuşmasında ‘Bu meydanda Turgutlu’nun tüm renklerini görüyorum. Şimdiden 31 Martı görüyorum’ şeklinde konuşan Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin “Bu meydanda Cumhur İttifakının ruhu var. Bu meydanda vatan sevdalısı, bayrak sevdalısı, Turgutlu sevdalısı yürekler var. Bu meydanda doğduğu yeri neresi olursa olsun Turgutlu için çalışan, Turgutlu için üreten, Turgutlu’yu seven, Kasabalılar var. Dostlarım bizler 5 yıldır, şehrimizde hem güzel işler yapmak, hemde sizlerin gönlünde olabilmek için büyük bir mücadele verdik. Sıkıntılar yaşadık, zorluklar yaşadık. Eksik kaldığımız yerler oldu. Fakat gayretle sorunları problemleri çözmeye çalıştık. Samimiyet, tevazu ve azimle çalıştık. Şehrimize birçok yatırım yaptık. Bu sebepten Turgutlu bizim halimizden anlar. Bizde Turgutlu’nun halinden anlarız” dedi.

Şirin “Turgutlu İçin Çalıştık, Çalışmaya da Devam Ediyoruz”

Turgutlu’ya yaptıkları hizmette adil ve eşit bir şekilde davrandıklarını belirten Cumhur İttifakı adayı Şirin, ‘Biz ocu bucu demeden Turgutluyu severiz. Turgutlu’da bizi sever. O yüzden 31 Martta yine Turgutlu’nun desteğine talibiz. Bizim 5 yılımız Turgutlumuza, Turgutlumuzun her köşesine hizmetle geçmiştir. Gönül Belediyeciliği ile her yüreğe dokunurken, Turgutlu’muzu da dev yatırımlarla tanıştırdık. Bu 5 yılda Büyükşehrimizin de desteği ile Turgutlu’muza ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz! 300 milyon lira yatırım yaptık Turgutlu’ya. Durmadık koştuk, ürettik, yatırım yaptık, çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.

Şirin “Bizim Sevdamız Koltuk Değil, Turgutlu”

Turgutlu’nun en sorunlarının başında eski paslanmış içme suyu hattı olduğunu ve bunun içinde altyapı çalışmalarına önem verdiklerini belirten Turgay Şirin, “toprağın altına yapılan yatırımlar unutulur bu yüzden de seçim kaybettirir derler, ama bizim koltuk sevdamız olmadı, bizim Turgutlu sevdamız ve gelecek nesillere sağlıklı bir Turgutlu bırakma sevdamız var. Üretken belediyecilik anlayışıyla Şehrimize kazandırdığımız dev yatırım battık çıktı projesinin yanında şehrin başından sonuna kadar çektiğimiz kanalizasyon hattı ile eskiden en ufak yağmurda gördüğümüz o su taşkınlarını ortadan kaldırdık. Şehrimiz deki paslanmış, eskimiş, berbat durumda olan içme suyu hatlarını değiştirdik. “Boşver bu işler koltuk kaybettirir” dediler. “Olmaz yapacağız”

dedik ve yaptık. Çünkü Çocuklarımızın, vatandaşlarımızın sağlığı koltuğumuzdan da, başkanlığımızdan da daha önemli” dedi.

Şirin “Çöplük Sorununu Çözdük. Şimdi Orada Elektrik Üretiyoruz”

               Turgutlu’nun en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan çöplükte şuanda 800 eve yetecek elektrik üretildiğini aynı zaman da yaşanan kötü koku ve yangınların da sona erdiğini belirten Turgay Şirin “Bizden önce sürekli yangınlar ve kötü kokularla gündeme gelen bir çöplük sorunu vardı. Hatırladınız mı? Ne oldu şimdi o yangınlar ve kokuya. Gidin Selvilitepe’ye, gidin çöplüğün yakınlarına bakalım var mı öyle bir koku. Hani biz dedik ya bizim sevdamız Turgutlu, işte biz göz boyamalık değil, gelecek nesillik için yatırımlar yaptık dedi. Yaptığımız çöp tesisi ile Turgutlu’muzun çöp sorununa son verdik, her gün ayrıştırılan 160 ton çöpün yanı sıra çöplerden 800 eve yetecek kadar elektrik ürettik” dedi.

Şirin “Artık Gediz ve Çevre Sağlığına Önem Verdik”

               Temiz Turgutlu, temiz Gediz, sağlıklı bir nesil diyerek yıllardır kimsenin yapmadığı arıtma tesisini Turgutlu’ya kazandırdıklarını belirten Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin “Turgutlu’da 5 yılda laf değil iş ürettik. Yıllardır söylenir, söylenirde bir türlü yapılmaz bir iş vardı. Hani, bizim toprağımız, suyumuz, tarımımız çok önemliydi. Önemliydi de neden yıllardır evimizden, işimizden tüm pis suları bu topraklara, Gediz’e nasıl boca ettik. Tüm yatırımlarımızdan çok farklı bir yere koyduğumuz 50 milyon liraya mal olan bir Arıtma Tesisi kurduk. Artık pis sularımız, kanalizasyonumuz bu arıtma tesisinde arıtılıyor. Vatanını sevmek budur milletini sevmek budur devletini sevmek budur” dedi.

Şirin “Artık Daha da Güçlüyüz”

               5 yıl boyunca Manisa Büyükşehir Belediyesinin desteği ile Turgutlu’da değişimi başlattıklarını belirten Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin “Şimdi Cumhur İttifakı ile daha güçlüyüz. Yeni dönemde inşallah 7 milletvekilimizle, Büyükşehir Belediyemizle, Hükümetimizle, Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ile Turgutlu için daha birçok projeyi hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Düzenlenen Dede Korkut meydanı mitingine Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye başkan adayı Turgay Şirin, eşi Bahar Şirin ile kızları Sıla ve Ecrin Şirin, AK Parti Turgutlu İlçe başkanı Kazım Dilek, MHP Turgutlu İlçe Başkan vekili Aziz Erim, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Sezer, 22. Dönem Manisa Milletvekili Süleyman Turgut, Ülkü Ocakları Başkanı Cemal Gürefe, AK Parti Gençlik Kolları başkanı İbrahim Kayser, AK Parti Kadın Kolları başkanı Sibel Nevin Baş, MHP Kadın Kolları Başkanı Senem Yıldız Ateş, Cumhur İttifakı Turgutlu Belediyesi şehir meclisi adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.