Fakültesi Olmayan Okulun Diploması İle Müdür Yapmışlar « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Fakültesi Olmayan Okulun Diploması İle Müdür Yapmışlar

Bu haber 21 Mart 2019 - 17:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Serhat Orhan döneminde sahte diplomayla işe alınarak müdür atanan kişiye milyonlarca TL harcama yetkisi verildiği öğrenildi. Adli mercilere intikal eden olayda şahıs suçlu bulunurken, atamayı gerçekleştirilenlerin Serhat Orhan ve Çetin Akın olduğu ortaya çıktı.

               Manisa’nın Turgutlu İlçesinde Turgutlu Belediyesinde 2008-2014 yılları arasında sahte diploma ile çalışan ve müdür yapılan bir kişiyi işe alanın BBP’li Serhat Orhan, sahte diploma ile işlem yapan ve müdürlük yetkisi verenin CHP’li Çetin Akın olduğu ortaya çıktı.

               Turgutlu Belediyesi eski başkalarından BBP Turgutlu Belediyesi başkan adayı Serhat Orhan’ın bir yakınını sahte diplomaya işe aldırdığı, işe alım evraklarını ise incelemeden onaya koyan ve bu kişinin devlet memuru olmasını sağlayan bir diğer kişinin ise o dönem Turgutlu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü vekili olan CHP Turgutlu Belediye başkan adayı Çetin Akın olduğu iddia edildi.

               Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin’in göreve gelmesi sonrasında Turgutlu Belediyesinden ayrılarak, Şehzadeler Belediyesinde işe başlayan bu kişinin sahte diploma ile memurluk yaptığının buranın İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından ortaya çıkması sonrasında O.Z. isimli bu kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı öğrenildi. Bu kişinin Turgutlu Belediyesine ve Şehzadeler Belediyesine aldığı maaşları geri ödediği iddia edildi.

               Öte yandan sahte diploma ile işe alınarak müdür atanan Z.O.’nun Turgutlu Belediyesinde milyon liralık bütçeleri yönetme yetkisi olduğu, bu süreçte en yüksek harcamaları yaptığı ve Serhat Orhan’a yakınlığı biliniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.