Ali Candan Eski Başkanın Akrabası Mı? Suç Duyurusunda Bulundu! « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Ali Candan Eski Başkanın Akrabası Mı? Suç Duyurusunda Bulundu!

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Sezer, Yaklaşık bir yıldır sosyal medya hesabı üzerinden “Ali Candan” ismini kullanarak çeşitli iddialarla paylaşımda bulunan kişilerle ilgili suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 18 Mart 2019 - 19:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sosyal medya üzerinden oluşturulan sahte kullanıcı hesabı ile algı operasyonu yaratmaya yönelik çalışmalar yapan Ali Candan isimli sosyal medya hesabını kullanan yada kullananların bulunması için Turgutlu Belediyesi başkan yardımcısı Avukat Hakan Sezer, Turgutlu Adliyesine giderek şikayetçi oldu. Sahte isimle kurulan “Ali Candan” sosyal medya hesabıyla ilgili Eski Belediye Başkanıyla aynı soyismi taşıyan amcasının oğlu ve bir kadın ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Sezer, adliye gönünde gazetecilere şu açıklamalarda bulundu.

Hakan Szer “Herkesin bildiği yaklaşık bir yıldır “Ali Candan” ismiyle sahte facebook hesabından, Turgutlu Belediyesi, Turgutluspor ve Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili asılsız iddialarda bulunmuştur. Öncelikle bilinmesini isterim ki, biz göreve geldiğimiz günden bu zaman kadar görev yaptığımız her alanda hiç bir yasa dışı bir iş yapmadık. Bu konuda vicdanımız rahat. Bizim suç işlediğimize dair bir iddiası olan herkes, Başkanımız Turgay Şirin, Başkan Yardımcısı olarak ben ve diğer arkadaşlarımızla ilgili bugün bizim yaptığımız gibi Turgutlu Adliyesine gelip Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirler. Fakat, sahte sosyal medya hesaplarından siyaset yapılmaya çalışması ne etik nede vicdani değildir. Ali Candan isimli kişinin kim olduğu ile ilgili bize ulaşan 2 isim var. Bunlardan birtanesi eski belediye başkanının aynı soyadı taşıyan akrabası, diğeri de her akşam eski beleidye başkanının mitinglerinde boy gösteren bir başka bayandır. Bu iki kişi hakkında ve bu faaliyetin içinde olan herkes hakkında suç duyurusunda bulunduk. Suç işleyen herkes bunun cezasını ödemek zorundadır. Amacımız, ahlaki bir siyaset yapmadıktır. Ne hikmetse herkesle ilgili açıklama yapan bu arkadaş, eski belediye başkanı ile ilgili bir açıklama yapmamaktadır. İnşallah bu araştırmalar sonrasında  suçlular kimse gereken cezayı alacaktır. Orada yazılanların hepsi yalandır. Bu konularla ilgili belgesi ve delili olan herkes suç duyurusunda bulunabilirler. Bizde suçluysak yargılanalım. Bizim amacımız, seviyeli ve düzgün bir şekilde siyaset yapmaktır. Bel altına girecek olursa bizide elimizde çok belge ve bilgi var” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.