TURÇEP yoğun çalışma temposu yürütüyor « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

TURÇEP yoğun çalışma temposu yürütüyor

Bu haber 09 Mart 2019 - 17:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeni yılla birlikçe çevreci çalışmalarına yeni bir sayfa açarak yoğun faaliyet süreci içine giren TURÇEP (Turgutlu Çevre Platformu) son olarak Arnavut Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çalışmalarınn temposunu giderek arttıran TURÇEP’in her toplantısı bir bileşeni ziyaret etme şeklinde sürerken, bu arada dün akşam da Turgutlu’da faaliyet gösteren Arnavut Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

EGE DERNEĞİ ile görüşme ve söyleşi

TURÇEP, Cuma günü gündüz İzmir’de kuruluşu bulunan, Ege bölgesi genelindeki çevreci faaliyetleri inceleyen EGE DERNEĞİ yetkilileri ile bir araya geldi. Kendilerini Turgutlu’da ziyaret eden dernek yetkililerini ağırlayan TURÇEP, görüşme sırasında yürüttükleri çevreci çalışmalar hakkında bilgi verirken, Çaldağı’nda uygulanmak istenen nikel madencilik projesine karşı halkın katılımıyla verilmekte olan mücadele hakkında da ayrıntılı açıklamalarda bulundu.

Turgutlu halkının vahşi madenciliğe karşı 10 yıldır verdiği mücadele ile ilgili çeşitli açılardan bilgi veren TURÇEP, son olarak ÇED raporu ile ilgili kararın geçtiğimiz hafta içinde Anayasa Mahkemesi’ne taşınması konusunda da bilgilendirmeler yaptı. Bu görüşme ve röportajlarla ilgili bazı bölümlerin ilerleyen günlerde kamuoyu ile de paylaşılacağı bilgisini veren TURÇEP, madene karşı mücadelenin her alanda giderek yükseleceğini de duyurdu.

Arnavut Kültür Derneği’ni ziyaret

Aynı gün akşamı ise Arnavut Kültür Derneği’ni ziyaret eden TURÇEP heyeti, burada dernek başkanı Eyup Sabri Özbilen ile birlikte kalabalık bir yönetici topluluğu tarafından ilgi ile karşılandı. Güzel ve olumlu havada geçtiği belirtilen ziyaret sırasında TURÇEP heyeti dernek yetkililerini yaptıkları çevreci çalışmalar ve vahşi madenciliğe karşı 10 yıldır süren Turgutlu halkının mücadelesi hakkında da sunum yaparak bilgilendirmede bulundu.

Görüşmeleri sırasında yerel seçim sürecini de yakından izlediklerini belirten TURÇEP heyeti, çevreci ve ekolojik bir belediyecilik oluşması konusundaki taleplerini de içeren bir seçim bildirgesi hazırladıklarını de açıkladı. TURÇEP’in verdiği bilgiye göre önümüzdeki günlerde hazırladıkları yerel seçim bildirgesi kamuoyu ile ve belediye başkan adayları ile de paylaşılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.