Turgay Şirin “Selvilitepe’ye Okul, Sağlık Ocağı ve Millet Bahçesi Kazandıracağız” « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Turgay Şirin “Selvilitepe’ye Okul, Sağlık Ocağı ve Millet Bahçesi Kazandıracağız”

Turgutlu Belediye başkanı, Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Turgutlu Belediye Başkan adayı Turgay Şirin, Turgutlu’nun en büyük mahallerinden bir tanesi olan Selvilitepe mahallesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Bu haber 06 Mart 2019 - 19:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şirin, Selvilitepe’ye 2 okul, 1 sağlık Ocağı ve Millet Bahçesi kazandıracaklarını belirtti.

Seçim çalışmaları kapsamında Cumhur İttifakına gönül verenlerle birlikte Selvilitepe mahallesinde, ilk olarak bölge esnafını, daha sonra ise Çarşamba pazarını ziyaret ederek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Turgay Şirin, zahmet bitti şimdi rahmet zamanı dedi. Şirin, Selvilitepe mahallesi sakinlerinin yapılan battı çıktı kavşak projesi ile 15 ay gibi bir süre sıkıntı yaşadıklarının farkında olduklarını ama bu sıkıntıların artık sona erdiğini bildirdi.

Şirin “Anneler Evlatsız, Çocuklar Babasız Kalmasın”

Vatandaşların kendisine gösterdiği yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Cumhur İttifakı MHP Belediye başkan adayı Turgay Şirin, “her zaman söylediğimiz gibi zahmetsiz rahmet olmuyor. Turgutlu için özelliklede Selvilitepe mahallesi halkımız için önemli olan Battı Çıktı kavşak projesini hayata geçirdik. Her yıl yüzlerce kazanın yaşandığı, çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve birçok kişinin de yaralandığı kazalar yaşanmasın diye çalıştık. Böylesine büyük bir projeyi hayata geçirirken, tek amacımız bir annenin daha gözyaşları dökülmesin, bir evladımız daha babasız kalmasındı. Şimdi mahalle halkımızla bir araya geldiğimizde evet herkes yaşanan sıkıntıdan bahsediyor ama sonunda Allah razı olsun başkanım, artık huzurlu bir şekilde karşıdan karşıya geçiyor, sevdiklerimizi gönül rahatlığı ile işe uğurluyoruz diyorlar. İşte bizim için bir Allah razı olsun cümlesi yeterli” dedi.

Şirin “Çöpten Kaynaklanan Koku Sorununu Sona Erdirdik”

Cumhur İttifakı adayı MHP’li Turgay Şirin “Battı Çıktı projesini sizlere anlattık. Selvilitepe mahallemizin en büyük sıkıntılarından bir tanesi de çöpten gelen koku sorununuydu. Biz onu da hallettik. Özellikle yaz aylarında çöplükten dolayı yaşanan koku bu sene yaşanmadı ve bundan sonrada yaşanmayacak. Yıllardır çöplük alanında depolanan ve her sene sizlere kötü bir koku ile ulaşan Çöplük sorununu Manisa büyükşehir belediyemizle birlikte ortadan kaldırdık. Artık Turgutlu’nun günlük toplanan çöpleri kurulan transfer merkezimizden Manisa Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesislerine gönderiliyor. Mevcut çöplük alanında ise kurulan düzenle yaklaşık 700 evin elektrik ihtiyacını karşılayacak kapasitede elektrik üretilerek milli ekonomimize destek olunuyor” dedi.

Şirin “Selvilitepe’ye Okul, Sağlık Ocağı ve Millet Bahçesi Kazandıracağız”

Selvilitepe mahallesi halkına müjdeli haberlerde veren Şirin “5 yıllık süreçte Manisa Büyükşehir Belediyesi ile aynı dili konuşarak 300 milyon TL’lik yatırımı ilçemize kazandırdık. Bizler göstermelik projeler yerine geleceğe yönelik projeler yaptık. Şimdide Cumhur İttifakı ile birlikte arkamıza Ankara’yı da aldık. Yeni dönemde Turgutlu’nun her köşesini değiştirecek hizmetler yapacağız. Selvilitepe mahallemizde bir ilkokul, bir ortaokul, bir sağlık ocağı birde Millet Bahçesi kazandıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Selvilitpe mahallesine gerçekleştirilen ziyarette AK Parti Turgutlu İlçe başkanı Kazım Dilek, 22. Dönem Manisa Milletvekili Süleyman Turgut, MHP İlçe yöneticileri, Ülkü Ocakları Başkanı Cemal Gürefe, AK Parti Gençlik Kolları başkanı İbrahim Kayser, AK Parti ve MHP Kadın Kolları başkanları ve üyeleri, Cumhur İttifakı Turgutlu Belediyesi şehir meclisi adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.