Çetin Akın’dan Cemevi ve Sağlık Ocağı Projeleri « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Çetin Akın’dan Cemevi ve Sağlık Ocağı Projeleri

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Cumartesi akşam programında Irlamaz, Çepnidere, Çepnibektaş, Çatalköprü ve Yukarı Bozkır mahallelerini ziyaret etti.

Bu haber 04 Mart 2019 - 12:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Akın bu ziyaretleri esnasında Cemevi ve sağlık ocağı projelerini de vatandaşlarla paylaştı.

Seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, meclis üyesi adayları ve partililerle birlikte Cumartesi akşam programında Irlamaz, Çepnidere, Çepnibektaş, Çatalköprü ve Yukarı Bozkır mahallelerini ziyaret etti. Çetin Akın Irlamaz yakınlarına yapmayı planladığı Cemevi ile eksik olan merkeze uzak mahallelere sağlık ocağı yapılacağını açıkladı.

Akın: “Bizim bütün inançlara saygımız var. Selvilitepe, Çepnidere, Çepnibektaş, Çatalköprü ve Irlamaz mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ortak bir şekilde kullanabileceği modern bir Cemevi’ni Irlamaz mahallesi yakınlarındaki belediyeye ait bir alana yapacağız. Bu modern Cemevi projemizin içerisinde açık otopark, Cem İbadet Salonu, çok amaçlı salon, adak ve kurban kesim alanı, Alevilik Arşivi, cenaze hizmetleri birimi, etüt salonu, onur ve şükran köşesi, misafirhane, yemekhane ve çatıda güneş panelleri bulunacak. Kendi elektriğini kendisi üreten bir sistemle çalışacak.” Dedi.

Eksik olan tüm merkeze uzak mahallelere sağlık ocağı yapılacağını da söyleyen Akın: “Merkeze uzak mahallerimizin hangisinde sağlık ocağı eksiği varsa bu eksik giderilecek. Bir sağlık ocağı sözünü bir hayırseverimizden aldık. Adının Zübeyde Hanım Sağlık Ocağı olması koşuluyla bir sağlık ocağı yaptıracağının sözünü bize verdi. Merkeze uzak mahallelerimizin sağlık sorunlarını tamamıyla bitireceğiz.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.