Millet İttifakı Şehit ve Gazi aileleriyle kahvaltıda buluştu « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Millet İttifakı Şehit ve Gazi aileleriyle kahvaltıda buluştu

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ve meclis üyesi adaylarıyla şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerini Palm City’de düzenlenen kahvaltıda ağırladı.

Bu haber 03 Mart 2019 - 18:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ve meclis üyesi adayları Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyelerini ve ailelerini kahvaltıda ağırladı.

Akın kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada: “Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı bir geçmişi var, şanlı bir geleceğinin de olması lazım. Geçmişinde bu ülke için kan dökmüş, bedel ödemiş şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Eğer biz bugün evlerimizde rahat oturabiliyorsak, geçmişte verilen bu bedellerin sayesinde olmuştur. Ülkesi için, vatanı için bedel ödeyip, hayatını şehit olarak o topraklarda bırakmış olanlar veya bedeninin bir parçasını bırakmış olanlar gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Onlara her yerde, her ortamda saygıyla anmakta bizim temel görevlerimizden birisidir.

Bölünmez bütünlüğümüz ve Cumhuriyetimiz uğruna şehit olmuş, gazi olmuş tüm askerlerimiz ve onların aileleri bizim onurumuzdur. Onurumuza sahip çıkmakta bir vatandaş olarak namus borcumdur. Bugün ziyaret ettiğimiz derneğimizle bundan sonra daha sıkı ilişkilerde bulunmaya, şehit ve gazi ailelerimiz için ne gerekiyorsa yapmaya, derneğimizle birlikte çalışmaya hazırız. Biz CHP olarak şehitlerimiz ve gazilerimiz arasında ayrım yapan günümüz iktidarının anlayışını şiddetle reddediyoruz. 31 Marttan sonra bu vatan uğruna yaşamını ortaya koymuş olan askerlerimizin aileleri için, sorunlarına çözüm bulan, Turgutlu Belediyesinin tüm imkanlarını seferber edeceğimiz sosyal demokrat bir belediyeciliğin olacağına kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.