Cumhur’un Adayı Şirin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Cumhur’un Adayı Şirin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la

Cumhur İttifakı’nın Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’daki programına katıldı.

Bu haber 22 Şubat 2019 - 18:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhur İttifakı’nın Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin, Manisa’ya teşrif eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediyesi ile 17 ilçenin Belediye Başkan Adayları’nı tanıttığı törene katıldı. Cumhur İttifakı Ruhu’nun Manisa’daki birlik ve beraberliğine sahne olan coşkulu programın ardından açıklama yapan Başkan Adayı Şirin, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın bizleri şereflendirdiği tören ile Manisa’lı, Turgutlulu hemşerilerimizin bir kez daha karşısına çıkmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın Manisa Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçenin belediye başkan adaylarını, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda tanıttı. Cumhuriyet Meydanı’nın adına yakışır törene on binlerce vatandaş akın ederken, pek çok televizyon kanalından canlı yayınlanan tören Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlara ulaştı. Programın açılış konuşmasını yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Manisa seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla kürsüye çıktı. Başkan Ergün’ün ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da konuşma yaparak Manisalı vatandaşlara selamlama konuşması yaptı. Sloganlar eşliğinde sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Manisa’da olmaktan ve Manisalılarla hasret gidermekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “31 Mart’ta Büyükşehir’de ve ilçelerimizde Cumhur İttifakı’na destek bekliyoruz. Mahalli seçimlerden sonra önümüzde 4,5 yıl kesintisiz bir hizmet dönemi var. Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz gecesi sokaklarda, meydanlarda kurduk. Cumhur İttifakı’nı pazara kadar değil, mezara kadar kurduk. AK Partili ve MHP’li kardeşlerimin arasında en ufak bir oy kaybı olmamalı. Oylar bir ve beraber olmalı” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve 17 ilçe Belediye Başkan Adayları tek tek sahneye çağırılarak, coşkunun zirveye çıktığı meydanda Manisa’lılar selamlandı.

Cumhur İttifakı Ruhuyla Mutluyuz Gururluyuz

Törenin ardından bir açıklama yapan Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Bilindiği üzere değerli Turgutlu’lu hemşerilerimin teveccühü ile 2014’den bu yana yapmış olduğumuz çalışmalar takdir görmüş olup, 2019 Yerel Seçimleri’nde yeniden aday olmamız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından uygun görülmüştür. Bu vesileyle bizler de bugün Sayın Cumhurbaşkanımız’ın Manisa’ya teşrifleriyle bir kez daha halkımızın huzuruna çıktık. Manisa’da meydandaki coşku gerçekten görülmeye değer ve gurur vericiydi. Özünde vatan sevgisi ve Türk Milleti’ne mensubiyet şuuru bulunan Cumhur İttifakı’na halel getirmeyecek şekilde üzerimize düşen ne varsa canla başla yapacak gücü ve Allah’a çok şükür kuvveti buluyoruz, bu doğrultuda da çalışacağız. Bu anlayışla Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ve diğer tüm ilçelerimizde Mart’ta Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı’nın gücü ve değerli hemşerilerimin teveccühüyle zafer kazanacağımıza can-ı gönülden inanıyorum. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve MHP Genel Başkanı’mıza bizi bu göreve tekrar layık gördükleri için bir kez daha teşekkür etmeyi, hemşerilerim adına borç biliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.