Cumhur İttifakı Adayı Şirin Gençlerle Buluştu « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Cumhur İttifakı Adayı Şirin Gençlerle Buluştu

Turgutlu Belediye Başkanı Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin, Ülkü Ocakları ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Cumhur İttifakı Gençlerle Buluşuyor’ adlı programa katıldı.

Bu haber 17 Şubat 2019 - 16:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm gençleri kucaklayan konuşmasıyla büyük alkış toplayan Başkan Şirin, “31 Mart Zaferi’mizin en güçlü dayanaklarından biri Turgutlu gençliğidir. Onlara güvenimiz tam” dedi.

Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Cumhur İttifakı Gençlerle Buluşuyor’ adlı programa, Cumhur İttifakı Adayı ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek, MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kayser, Ülkü Ocakları Başkanı Cemal Gürefe, AK Parti 22. Dönem Manisa Milletvekili Süleyman Turgut, AK Parti ve MHP’li parti yöneticileri, gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Kayser ve Gürefe birer konuşma yaptı. Gürefe, “Geçtiğimiz günlerde 50 yılını dolduran, şan ve şerefle, sayısız destanla Türk Tarihi’ne adını yazdıran Ülkücü Hareket’in bir neferi olarak gençlerimizle bir ara olmaktan onur duyuyorum. AK Parti Gençlik Kolları’na tüm mensup kardeşlerimi samimi bir sevgiyle kucaklıyorum. Bizler Liderleri’ne bağlı, tarihi görevleri yerine getiren gençler olarak Cumhur İttifakımız’ın Turgutlu Belediye Başkan Adayı Sayın Turgay Şirin için gece gündüz çalışacağız. Bugün 31 Mart Zaferi’nin ilanıdır” dedi. Birlik ve beraberlik mesajları veren Kayser de “Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bizler Liderlerimizin ortaya koyduğu irade üzerine bir araya geldik. Turgutlu’da da Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Sayın Turgay Şirin’in etrafından kenetleneceğiz. Alah yar ve yardımcımız olsun” dedi. Turgutlu’da birlik ve beraberliğin 31 Mart’ta zaferle taçlanacağını ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek ve MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan da, gençlere güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, Cuımhur İttifakı’nın Türkiye’ye örnek bir beraberliğe sahne olacağının altını çizdi.Konuşmaların ardından, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Cumhur İttifakı”nı anlatan konuşmalardan derlenen video izletildi.

Gençlerimizle El Ele Omuz Omuzayız

Konuşmaların ardından ‘Bozkurt Turgay’, ‘İttifakın Adayı Turgay Şirin’, sloganlarıyla kürsüye gelen Cumhur İttifakı Adayı ve Belediye Başkanı Turgay Şirin sözlerine, Necip Fazıl Kısakürek’ün “Gençliğe Hitabe” şiirini okuyarak başladı. Göreve geldikleri 2014 yılından bu zamana kadar yapmış oldukları hizmetleri anlatan Cumhur İttifakı Adayı ve Belediye Başkanı Şirin, “Ülkü Ocakları Turgutlu Başkanlığı’mızın ve AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın birlikte düzenlediği böylesine güzel bir toplantı ve böylesine güzel bir tablo karşısında gerçekten duyguluyum. Sizler bu topraklarda Mevlana gibi sevginin dili ile yunus emre gibi aşkın dili ile konuşan ay yüzlü gençlersiniz.  Ama sizler gerektiğinde Köroğlu’nun gerektiğinde gerektiğinde Dadal Oğlu’nun dilini kullanacak çelik yürekli kahramanlarsınız. Gerektiğinde Gazi Mustafa Kemal gibi Çanakkale şehitlerinin soyu olduğunuzu ispattan asla çekinmeyiniz. Sizler birer bayraksınız, vatanımızsınız. Kerkük’teki hüzün, Bosna’daki gözyaşı, Doğu Türkistan’daki acı, Balkanlar’daki hatıra, Mekke’deki bağlanış, Kudüste’ki haykırış ve islam sancağının dalgalandığı her yerde ümit sancağısınız. Şehrimizin dört bir köşesinden buraya Cumhur İttifakı çatısı altında bu memleket için, bu vatan için Cumhurbaşkanımız AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge Liderimiz MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye vefanızı göstermek için geldiniz. Ne mutlu ki 31 Mart’taki zaferimizin mimarlarından olacaksınız. Bu birliktelikten korkanlar varmış. Korksunlar da zaten. Allah’ın izniyle bu güzel birlikteliği bozmaya, nifak sokmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Yaklaşık 5 yıldır ilçemiz, güzel memleketimiz için elimizden gelen gayreti gösterdik. Yerin altına yatırım yapmaktan korkmadık. Bizleri bu konuda eleştirenler oldu ama doğru bildiğimiz yoldan şaşmadık. Yaptıklarımızı kimsenin gözüne sokarcasına reklam yapmadık. Allah biliyor, kul biliyor. Reklama harcayacağımız parayı insana dokunur hizmetlerimize harcadık. Allah görenden, anlayandan, anlayıp anlatandan bin kere razı olsun. Çünkü hemşerilerimiz biliyor; 5 yılda Turgutlu için elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. Alnımız açık, dimdik geleceğe yürüyoruz. Şimdi durmadan, gece gündüz demeden yollara düşmenin vaktidir. Allah, yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin” dedi. Alkışlarla ve sloganlarla tamamladığı konuşmasında tüm gençlere teşekkür eden Başkan Şirin, gençlerle ve protokolle hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.