Mustafa Kemalpaşa Meydanı’na Çok Yakıştı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Mustafa Kemalpaşa Meydanı’na Çok Yakıştı

Bu haber 12 Şubat 2019 - 19:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediyesi, Ergenekon Mahallesi’nde prestij projeler kapsamında sil baştan yenilenen Mustafa Kemalpaşa Meydanı’nı yeni levhasıyla taçlandırdı. Mahalle sakinlerinin merakla beklediği çalışma gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel bir görünüm oluştururken, Ergenekon Mahalle Muhtarı Arif Yaşar da mahalle sakinleri adına Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür etti.

Prestij Caddeler Projesi kapsamından alt ve üst yapısı sil baştan yenilenen Ergenekon Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan Mustafa Kemalpaşa Meydanı, yeni levhasına kavuştu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismiyle onurlandırılan meydana ismine yakışır bir çalışma yaptıklarını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de Ergenekon Mahalle Muhtarı Arif Yaşar ile birlikte meydanda incelemelerde bulundu. Turgutlu’ya hak ettiği çalışmaları yapmanın gayretinde olduklarının altını çizen Başkan Şirin, “Bilindiği üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi e MASKİ ile birlikte yürüttüğümüz Prestij Caddeler Projesi’nde kapsamında hem Fatih Caddesi, Millet Caddesi, Vatan Caddesi ile Kanuni Sultan Süleyman Sokak sil baştan yenilendi. Bulunduğumuz alandaki saat kulesi de tam bir birleşim noktası ve ismi de Mustafa Kemalpaşa Meydanı’dır. Yıllar önce meclis kararıyla verilen bu ismi bu noktaya layık görerek altında imzası bulunan herkese minnettarız. Saat kulesiyle taçlanan bölgeye de adına yakışır bir çalışma arzu ettik. Bu çalışmalarımız tamamlandı. Mustafa Kemalpaşa Meydanı yeni levhasıyla inşallah çok uzun yıllar burada parlayacak. Henüz bugün konumlandırmamıza rağmen çok güzel geri dönüşler aldık. Vatandaşlarımızın ve mahalle muhtarımız Arif Yaşar’ın memnuniyeti bizleri daha da mutlu etti. Önünde fotoğraf çektirerek güzelliği ölümsüzleştiren hemşerilerimizle bir araya geliyoruz. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı bir güzel görünüme kavuşan Mustafa Kemalpaşa Meydanı Turgutlu’muza hayırlı olsun. Elbette her mahallemiz bizim ayrı ayrı değerlerimiz. İmkanlarımızı her türlü hizmet için seferber ediyoruz. Şehrimizin kent estetiğini de günden güne çok daha güzel hale getiriyoruz. Devamının geleceğini halkımıza müjdelemek isterim” dedi.

Takdire Şayan

Ergenekon Mahallesi Muhtarı Arif Yaşar da hassasiyetlerinden dolayı Başkan Şirin’e teşekkür ederek, “Sağolsun Başkanımız Ergenekon Mahallemize yaptığı çalışmalar ile buraya ayrı bir hava kattı. Mustafa Kemalpaşa Meydanı’nın levhası da takdire şayan bir şekilde çok güzel oldu. Hem mahalle sakinlerimiz hem bizler çok memnunuz. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.