Çetin Akın “Belediye maaş ödeyemez noktada” « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Çetin Akın “Belediye maaş ödeyemez noktada”

Bu haber 07 Şubat 2019 - 15:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Millet ittifakının Turgutlu Belediye Başkan adayı olan Çetin Akın gerçekleştirdiği kahve ziyaretinde vatandaşa projelerini anlattı ve vatandaşların problemlerini dinledi. CHP Turgutlu Belediye Başkan adayı Çetin Akın;” Biz sosyal belediyecilik yapacağız, kimsenin ekmeğiyle oynamaya gelmiyoruz. Belediye başkanı olduktan sonra beni makam arabasında görürseniz o araçların camını kırın” dedi.
Beraberinde ki heyetle Yıldırım Mahallesinde kahve ziyareti gerçekleştiren Çetin Akın hem projelerini anlattı ve hemde seçmenin derdini dinledi. Bir çok farklı konuda proje ürettiklerini ifade eden Akın, sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini vereceklerini dile getirdi.

Biz sırtımızı halka dayadık

Turgutlu’da Cumhur ittifakının adayı olduğunu söyleyen iki isim var. Biri eski başkan Serhat Orhan, diğeri mevcut belediye başkanımız Turgay Şirin. Onlar sırtlarını bir yere dayamaya çalışıyorlar ben sırtımı size, halka dayadım ve meydanlara bu hassasiyetle çıktım. 27 yıllık bir tecrübem var, sizlerin içinden biriyim ben. 5 yılda 50 proje diyerek 5 yıllık hizmet yılımı koltukta oturarak geçirmem. Yapamayacağımız hiç bir şeyin sözünü vermeyeceğiz, sosyal belediyecilik yapacağız. Sizlerle birlikte yöneteceğiz bu güzel kenti.

Sahipsiz canlıları gözeteceğiz

Sokak hayvanlarıyla ilgili durum Büyükşehir bünyesinde ancak bende her zaman dediğim gibi benim alakam yok benim sorumluluğumda değil diyerek kentin sorunlarını başkalarının üzerine atmayacağım. Sokak hayvanları nasıl daha huzurlu yaşar, bunları projelendireceğiz. Televizyonda gördük, bir çocuk öldü. Ne çocuklarımız ölsün neden sokak hayvanlarımız zulüm görsün. Barınak, doğal yaşam alanları konusunda önemli projeler yapacağız.

Sağlık konusunda hamleler yapacağız

Bir belediye başkan yardımcım doktor olacak, belediye bünyesinde tam teşekküllü  ambulansımız olacak. Bizim için öncelik sağlıklı bireyler, biz önce insan diyoruz. Benim vatandaşım sağlıklı ve huzurlu olursa hepimiz huzurlu oluruz. Devasa binalarla devasa projelerle sizin karşınıza çıkıp, ben bunları bunları yapacağım demiyorum. Biz insanımıza, gencimize yatırım yapacağız ve en büyük projemiz bu yani insan. Bir daha hiç aldatılmayacaksınız, kandırılmayacaksınız. Sizin malınızı kimse yiyemeyecek, çar çur edemeyecek. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmem, ben o kadar inançlı bir adamım.

90 günde tüm yolları yapacağım

Turgutlu’nun yolları malumunuz, her yer köstebek yuvası. Göreve geldiğimizde 90 günlük eylem planımız hazır. Turgutlu’nun tüm bozuk yollarını bu eylem planı kapsamında tamamlayacağım ve bir tane bozuk yol kalmayacak. Gerekirse ben alacağım kazmayı, küreği ekiplerimle birlikte çalışacağım. Size öncelikli olarak sağlıklı ulaşım hakkınızı vereceğim. Biz hayatını hak, hukuk ve adalet üzerine kurmuş insanlarız. Artık bizim zamanımız geldi, artık böyle inançlı bir kadroya destek vermenizi istiyoruz.

Alın teri dökenin ekmeği ile oynamayız

Arkadaşlar ekmek kutsal, ben belediyede çalışan hiç bir arkadaşımın ekmeğiyle oynamayacağım. Hak edip, alnının terini eve götürüyorsa o insanın ekmeğiyle oynamayacağım. Ama işini yapmıyorsa, sorumluluğunu yerine getirmiyorsa, sizin hakkınızı yiyorsa o insanı çalıştırmam. Yolsuzluğa ve ahlaksızlığa göz yummam. Alın terini akıtanla işimiz olmaz, onlar işlerine devam edecekler, bankamatik memurlarına yol vereceğiz. Genel başkanımızın sözü var CHP’li belediyelerde asgari ücret 2200 TL olacak diyor. Bizde bunları uygulayacağız.

Ben muhtar değil belediye başkanı olacağım

O benim işim değil, bu benim sorumluluğum değil demeyeceğim. Muhtar kardeşlerim kusura bakmasın ben bu kente muhtar değil başkan olacağım. Vatandaşımın derdi benim derdim olacaktır. Muhtalarımızı kendi mahallelerinden sorumlu ben bütün kentten sorumlu olacağım. Herkes için varız, bize sahip çıkın. Ben içinizden biriyim, ben iş makinesi de kullanabiliyorum, greyder de kullanıyorum. Her derdinizde benim kapım sizlere sonuna kadar açık.

Belediye maaş ödeyemez noktada

Belediyeyi sağlıklı bir ekonomik yapıya ulaştırmazsak size verdiğimiz sözleri tutamayız. Aldığım bilgiye göre geçen hafta Cuma gün ki verilere göre belediyenin 32 Milyon TL borcu var. Bunun 23 milyonu devlete olan borçlar, geri kalan 9 milyonu cari borçlar ve Turgutlu Belediyesi şuanda personelinin maaşını ödeyemez noktada. Öncelikli olarak bu finansal sorunları çözmeliyiz, bu finansal durumu çözmezsek benimde verdiğim her söz havada kalır. Bunla ilgili çözüm projelerimiz, kendi tırnağımız olacak ve sorunları kendi içimizde çözeceğiz.  Aynı dili konuşan büyükşehir dediler ama sonuçta ne oldu. Selvilitepe hayalet gibi oldu, insanlar Selvilitepe’ye ulaşamaz oldu. İşi ehline bırakın, biz bu işin ehliyiz. Bunun yanında çalışkanız ve namusluyuz.

Benim param yok, bu paranın değil emeğin seçimi

Parayla seçim kazanmaya çalışanlar, parayla oy toplamaya çalışanlar koltuğa oturduğu zaman o parayı geri kazanmaya çalışır. Benim param yok açık bir şekilde söylüyorum, bu paranın değil emeğin seçimi. Emek harcayanlar bu sefer iktidar olacak. Nasıl adil nasıl adaletli olunduğunu göreceksiniz.

Makam arabam olmayacak

Makam arabam, siyah plakalı aracım olmayacak. Beni öyle görürseniz  aracın camlarını kırın. Allah bana bir araba vermiş alın terimle almışım, belediyede de bir yığın araba var, bir yere gideceksem bineceğim belediye aracına gideceğim. Benim forsa ihtiyacım yok, derdimiz koltuk değil bizim tek derdimiz hizmet.

Onlara oy vermeyenlere hizmet yok mu?

Bu korkularla yaşanmaz, onlardan olana hizmet onlardan olmayana hizmet yok anlayışı adil ve adaletli değildir. Bugün AK Parti iktidarı var yarın CHP olur, kim iktidardaysa sadece kendine oy verene mi hizmet edecek, bu zihniyet ve anlayış kara bir zihniyetin ürünüdür. Sırf bunlar oluyor diye siz 31 Mart’ta vatandaş olarak bir kart göstermelisiniz. Çalışkan insanlar her zaman başarır, Eskişehir belediyesi örneği ortada. En iyi belediye başkanı en iyi kent seçildi. Arkasında iktidar mı vardı, çalışkanlık ve adaletli yönetim seviyeyi yükseltti. İşte size sosyal belediyeciliğin en iyi örneği. Ben rahmetli İsmail Kırdar’ın ekibinde yer aldım, o ekipte olmaktan gurur duyuyorum, İsmail Kırdar, Turgutlu’nun gözünü açtı, şimdi sıra bizde.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.