Turgutlu’da Milletin Aklıyla Alay Ediyorlar « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Turgutlu’da Milletin Aklıyla Alay Ediyorlar

Bu haber 30 Ocak 2019 - 16:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manisa Büyükşehir belediyesi ve Turgutlu Belediyesi tarafından ilçede gerçekleştirilen en büyük proje olarak gösterilen projenin halen tamamlanması yetkililerin ise ha bugün ha yarın demesi halkı bezdirdi.

2017’nin Ekim ayında başlayan ve en kötü ihtimalle 2018 yılının Haziran ayında açılacağı duyurulan dev proje 2019 yılına girilmesine rağmen halen açılamadı. Projenin bitmemesi vatandaşları bezdirirken, bir de Turgutlu Belediyesi ve Manisa büyükşehir belediyesinin halkla alay eder gibi proje hızla ilerliyor haberleri sinirleri geriyor.

Aralık ayı başında Turgutlu’ya gelen ve Aralık sonunda projenin açılacağını müjdeleyen Manisa Büyükşehir Belediye başkanı Cengiz ERgün’den sonra Ocak ayının ortasında projeyi inceleyen Turgay Şirin projenin Ocak sonunda tamamlanacağını belirtmişti. Ama 2 başkanında dediği tarih tutmadı ve proje ile ilgili o beklenen haber geldi çalışmalar halen sürüyor.

İşte büyükşehir belediyesinin servis ettiği son haber;

Turgutlu’nun Dev Yatırımında Çalışmalar Sürüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan Alparslan Türkeş Kavşağı’nın ikinci etap çalışmalarında sona yaklaştı. Yakın zamanda tamamlanması beklenen projede; yan yol asfalt işleri ve peyzaj düzenlemeleri yapılıyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu ilçesinde can ve mal kayıplarının yaşandığı kazaların sona erdirilmesi; şehir içi ve şehirlerarası trafiğin birbirinden ayrılması için hayata geçirilen Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nda ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Proje sahasında Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, yağışların olmadığı günlerde asfalt çalışmaları ve yol düzenlemeleri yaparken; Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri de peyzaj için gerekli olan altlıkları hazırlıyor. Turgutlu tarihinin en önemli yatırımlarından biri olan Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nın battı çıktı kısmının açılışıyla birlikte transit geçişler oldukça rahatlamış, vatandaşların trafikte geçirdiği süre oldukça kısalmıştı. Bağlantı yollarındaki çalışmaların tamamlanmasıyla ilçe giriş ve çıkışları güvenli bir hale gelecek ve Turgutlu’nun derin üzüntüler yaşadığı kazalar son bulacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.